Instalacje grzewcze Będzin

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Czas jesienno-zimowy zmusza do zadania sobie pytania o to, jak chcemy zadbać o ciepło w naszym domu czy mieszkaniu. Im bliżej do sezonu grzewczego, tym częściej to pytanie przychodzi nam do głowy – i słusznie, bo niskie temperatury w Polsce potrafią zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie. Specjalizacją Ziterm jest montaż i serwis instalacji grzewczych na terenie Będzina i okolicy.

Czym jest instalacja grzewcza i dlaczego jest tak ważna?

Cel instalacji grzewczej jest prosty – ma dostarczyć ciepło. Obecnie systemy grzewcze to standardowe wyposażenie każdego zamkniętego obiektu, w którym mieszkają, pracują lub zwyczajnie przebywają ludzie. Ich zadaniem jest utrzymywanie odpowiedniej temperatury, zwłaszcza w czasie mroźnych dni.

Instalacje grzewcze w Będzinie – dostępne rodzaje

Ziterm ma w swojej ofercie szeroką gamę instalacji grzewczych. Do wyboru proponujemy jedno z rozwiązań tradycyjnych lub alternatywnych. Mnogość najróżniejszych systemów grzewczych pozwala na to, że każdy znajdzie coś dobrego dla siebie.

  • Centralne ogrzewanie (CO) – najpopularniejszy sposób ogrzewania. W skład instalacji wchodzi kocioł ze specjalistycznymi rurami i grzejniki. Warto pamiętać, że ogrzewanie kotłem jest mniej ekologiczne, trzeba także wziąć pod uwagę fakt magazynowania opału.
  • Instalacje gazowe – rozwiązanie niezwykle uniwersalne. Ciepło uzyskane za pomocą tego systemu grzewczego jest ekologiczne. Instalacja taka jest bezobsługowa i zajmuje stosunkowo mało miejsca.
  • Instalacje elektryczne – opcja bardzo komfortowa i bezpieczna nie tylko dla użytkowników, ale również dla środowiska. Możemy zrealizować je na różne sposoby, są tanie w instalacji, ale wyraźnie droższe w eksploatacji.

Ogrzewanie podłogowe w Będzinie

Rozwiązanie, które upowszechniło się w ciągu ostatnich lat. Czym jest i jak działa ogrzewanie podłogowe? To zbiór systemów oddających ciepło pod dużą powierzchnią.

Za tą metodą stoi przede wszystkim niska cena (porównywalna do instalacji grzejnikowej), korzystny rozkład temperatury w pomieszczaniach, równomierne oddawanie ciepła i brak widocznych grzejników co wpływa na walory estetyczne wnętrz.

Do wyboru mamy dwa rodzaje ogrzewania podłogowego – wodne i elektryczne. W Ziterm korzystamy z produktów firmy Sigma Li, oferującej 25 lat gwarancji.

Pompy ciepła w Będzinie – zalety i wady tego rozwiązania

Pompy ciepła to urządzenia, które pobierają ciepło przy wykorzystaniu naturalnych, odnawialnych źródeł energii takich jak powietrze, grunt i woda. W ten sposób jesteśmy w stanie uzyskać czystą, ekologiczną energię, która zostanie wykorzystana do ogrzania budynku i wody zimą a ochłodzenia pomieszczeń latem.

Jak działają pompy ciepła? Najprościej będzie porównać je do lodówki, funkcjonują bowiem na zbliżonych zasadach. Różnica polega na tym, że lodówka pobiera ciepło z wnętrza siebie, by oddać je na zewnątrz, a pompa ciepła pobiera je spoza budynku, by następnie przekazać je do jego wnętrza.

Do pozostałych zalet pomp ciepła należą niskie koszty eksploatacji – wytworzona przez nie energia potrafi być nawet 3-4 razy tańsza niż ta otrzymywana przy wykorzystaniu np. grzejników. Mimo wysokiego kosztu instalacji pomp możemy zagwarantować zwrot tej inwestycji w przeciągu ok. 5 lat.

Pompy ciepła cechują się długą żywotnością, nie potrzebują specjalnych zezwoleń na budowę i nie wymagają budowy kotłowni oraz komina a pompa może stać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Jaki jest koszt montażu instalacji grzewczych w Będzinie?

Montaż i serwis instalacji grzewczych, w tym ogrzewania podłogowego i pomp ciepła w Będzinie należy do fundamentalnych usług Ziterm. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i przez formularz kontaktowy – nasi konsultanci pomogą w wyborze odpowiedniego systemu grzewczego.

    [page-generator-pro-related-links limit="4" orderby="rand" order="asc" group_id="1119"]