Instalacje grzewcze Bytom

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Okres w trakcie i bezpośrednio przed sezonem grzewczym to moment, w którym poważnie zastanawiamy się, czy nasza instalacja sprosta wyzwaniu, które niosą ze sobą niskie, zimowe temperatury. Warto sprawdzić, w jakim stanie jest nasz system grzewczy i w razie potrzeby pomyśleć o jego modernizacji. Ziterm specjalizuje się w montażu i serwisie instalacji grzewczych w tym pomp ciepła oraz ogrzewania podłogowego w Bytomiu i okolicy.

Czym jest instalacja grzewcza i dlaczego jest tak ważna?

Odpowiedź jest prosta i dość banalna – dostarcza ona ciepło w budynku mieszkalnym, użyteczności publicznej i zakładach pracy. Systemy grzewcze to standardowe wyposażenie każdego zamkniętego obiektu, w którym przebywają ludzie. Jej głównym zadaniem jest utrzymywanie komfortowej i ciepłej temperatury w każdym pomieszczeniu jesienią i zimą.

Instalacje grzewcze w Bytomiu – jakie mam opcje?

Centralne ogrzewanie (popularne CO, czyli kocioł ze specjalnymi rurkami i grzejnikami)

Instalacje gazowe (rozwiązanie bardzo uniwersalne, ekologiczne, zajmujące mało miejsca)

Instalacje elektryczne (opcja bezpieczna dla użytkowników i środowiska, tania w instalacji, ale droga w eksploatacji)

Pompy ciepła w Bytomiu – kiedy i dlaczego warto z nich skorzystać?

Wariant coraz częściej wybierany przez naszych klientów. Czym jest pompa ciepła? To nic innego jak urządzenie pobierające ciepło z naturalnych źródeł – wody, gruntu czy powietrza. Dzięki temu uzyskujemy ekologiczną energię, za pomocą której ogrzejemy wodę i zapewnimy ciepło zimą, a w upalne dni schłodzimy wszystkie pomieszczenia w naszym domu.

Do największych zalet pomp ciepła należą:

  • Energooszczędność – pompy to najtańszy elektryczny system ogrzewania. Energia przez nie wytwarzana pochodzi z odnawialnych źródeł energii a stosowanie pomp pozwala na zredukowanie kosztów ogrzewania pomieszczeń oraz wody.
  • Ekologia – pompy nie produkują spalin ani odpadów
  • Mała ilość potrzebnego miejsca – w przypadku pomp nie trzeba budować kotłowni ani komina, mogą one pracować wewnątrz lub na zewnątrz zajmując bardzo niewiele miejsca
  • Pompy nie wymagają specjalnych zezwoleń na budowę
  • Długa żywotność i wytrzymałość

Najbardziej popularne są dwa rozwiązania: pompy powietrzne i gruntowe. Różnią się montażem, ceną i parametrami.

Ogrzewanie podłogowe w Bytomiu – jak działa?

Ogrzewanie podłogowe to zbiór wielu systemów, które mogą oddawać ciepło pod dużą powierzchnią.

Do wyboru mamy dwa rodzaje tego ogrzewania – wodne i elektryczne. Jego cechą jest duży komfort, możemy użyć go w całym domu lub tylko w jednym pomieszczeniu. Ogrzewanie podłogowe wyróżnia fakt, że cyrkulacja powietrza jest dzięki niemu znacznie lepsza niż w przypadku pokojów z kaloryferami.

Co należy do głównych zalet ogrzewania podłogowego? Po pierwsze pionowy profil temperatury, możliwość lepszej aranżacji wnętrz dzięki brakowi grzejników oraz mniejsze zużycie energii. Ogrzewanie podłogowe idealnie nadaje się do wysokich pomieszczeń.

Jaki jest koszt montażu instalacji grzewczych w Bytomiu?

Montaż i serwis instalacji grzewczych w Bytomiu należą do fundamentalnych usług Ziterm. Prosimy o kontakt – telefoniczny lub poprzez formularz kontaktowy. Nasi konsultanci pomogą Ci w wyborze najlepszego dla Ciebie rozwiązania. Co do kosztów to każdego klienta traktujemy indywidualnie, zależy on więc od konkretnej sytuacji, rodzaju instalacji czy powierzchni, na jakiej będzie wykonywany montaż.

    [page-generator-pro-related-links limit="4" orderby="rand" order="asc" group_id="1119"]