Instalacje grzewcze Cieszyn

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Podczas planowania budowy domu konieczne jest ujęcie w swojej strategii rodzaju instalacji grzewczych, jakie zapewnią Tobie i twojej rodzinie ciepło w chłodne dni. Wybór systemu grzewczego determinowany jest przez wiele czynników takich jak funkcjonalność, możliwości nieruchomości czy koszt instalacji i eksploatacji danego rozwiązania.

Podstawowym zdaniem instalacji grzewczych jest najpierw wytworzenie, a później utrzymanie ciepła w danym pomieszczeniu albo budynku zapewniając komfort cieplny wszystkim w nim obecnym.

Ziterm zajmuje się zarówno montażem, jak i serwisem instalacji grzewczych w Cieszynie i innych miastach na terenie całego województwa śląskiego.

Dostępne rodzaje instalacji grzewczych w Cieszynie

Centralne ogrzewanie – popularne CO, chyba najczęściej spotykany system grzewczy w polskich domach. Głównym elementem tej instalacji jest kocioł i odchodzące od niego rury, które doprowadzają ciepło aż do grzejników.

Instalacje gazowe – rozwiązanie uniwersalne, ekologiczne i efektywne. Do zalet takich rozwiązań należy mało zajmowanego miejsca i fakt, że są bezobsługowe.

Instalacje elektryczne – opcja bezpieczna i komfortowa zarówno dla użytkowników, jak i środowiska. Możemy realizować je na różne sposoby (budując z różnych elementów i źródeł ciepła). Trzeba jednak zaznaczyć, że instalacje elektryczne są co prawda tanie w instalacji, ale znacznie droższe w eksploatacji.

Pompy ciepła w Cieszynie – wady i zalety

Pompy to nowoczesne urządzenia, które pozwalają na uzyskanie energii termicznej z naturalnych źródeł takich jak powietrze, woda czy grunt. Mimo wysokich kosztów samej instalacji wydatek na nią zazwyczaj zwraca się po kilku latach użytkowania.

Warto pamiętać, że pompy ciepła to obecnie najtańszy elektryczny system do ogrzewania budynków. Cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców domów jednorodzinnych i mieszkań, jak i właścicieli dużych obiektów handlowych, hal i magazynów.

Co decyduje o rosnącej popularności pomp ciepła? Zmiany klimatyczne, postęp technologiczny oraz coraz lepsza izolacja budynków.

Pompy ciepła działają odwrotnie niż lodówka – pobierają energię z ziemi, wody lub powietrza i przekształcają w ciepło, które ogrzewa temperaturę w budynku oraz wodę. W upalne dni natomiast działa pobierając zimno np. z ziemi i wspiera klimatyzację w chłodzeniu budynku.

Do największych zalet pomp ciepła należą:

  • energooszczędność – pompy to najtańszy elektryczny system ogrzewania
  • ekologia – pompy są w pełni przyjazne środowisku
  • mała ilość potrzebnego miejsca – nie musisz budować kotłowni czy komina, pompy mogą pracować wewnątrz lub na zewnątrz zajmując bardzo niewielką ilość miejsca
  • pompy nie potrzebują specjalnych pozwoleń na budowę
  • długa żywotność i wytrzymałość

Czy pompy mają jakieś wady? Jest ich stosunkowo niewiele. Wymienić można np. wysokie koszty inwestycyjne w przypadku pomp gruntowych czy obniżoną sprawność przy niskich temperaturach w przypadku pomp powietrznych. Zalety natomiast przykrywają wady gdyż jest to obecnie najlepsze źródło do ogrzania naszego domu, jak i ciepłej wody.

Ogrzewanie podłogowe w Cieszynie – warto?

Ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie równie efektywne co komfortowe. Dlaczego warto zastanowić się nad jego zastosowaniem?

Po pierwsze zapewnia przyjemny dla mieszkańców, równomierny rozkład temperatury w całym pomieszczeniu. To różni ogrzewanie podłogowe od klasycznych grzejników, te dostarczają ciepło w jednym miejscu, które następnie musi rozprzestrzenić się na cały pokój. Dzięki ciepłej podłodze osiągnąć możemy najbardziej komfortowy dla człowieka rozkład temperatury – pionowy (najcieplej jest w okolicy stóp, chłodniej obok głowy.

Dodatkową zaletą jest bez wątpienia brak unoszącego się kurzu. Ogrzewanie podłogowe zapewnia korzystną cyrkulację powietrza, co zapobiega jego osiadaniu w pomieszczeniu. Właśnie dlatego, ten system grzewczy polecany jest alergikom.

Dzięki ogrzewaniu podłogowemu możemy również zadbać o estetykę wnętrz. Brak widocznych grzejników pozwala na lepsze rozplanowanie wystroju pomieszczenia.

Do wyboru mamy dwa rodzaje ogrzewania podłogowego: wodne i elektryczne, które mimo taniej instalacji pochłania więcej środków, gdyż koszty energii są wysokie.

Koszt i montaż instalacji grzewczych w Cieszynie

Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja każdego z naszych klientów może się różnić. Właśnie dlatego zachęcamy do kontaktu, zarówno telefonicznego, jak i poprzez formularz kontaktowy. Nasi doradcy chętnie poznają Twoje oczekiwania, doradzą najlepsze rozwiązanie i określą wstępne koszty.

    [page-generator-pro-related-links limit="4" orderby="rand" order="asc" group_id="1119"]