Instalacje grzewcze Dąbrowa Górnicza

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!
W każdym domu czy mieszkaniu w Polsce szczególną rolę odgrywa ogrzewanie. Właśnie dlatego podczas budowy warto zastanowić się nad odpowiednim projektem instalacji grzewczych, tak by efektywnie działały i w pełni spełniały swoją funkcję. Specjalnością Ziterm są montaż i serwis instalacji grzewczych w tym szczególnie przez nas polecanych pomp ciepła i ogrzewania podłogowego w Dąbrowie Górniczej i okolicy.

Dlaczego instalacja grzewcza jest tak ważna?

Odpowiedź jest bardzo prosta. W okresie jesienno-zimowym w Polsce temperatury potrafią być naprawdę uciążliwe. Dzięki ogrzewaniu możemy się przed nimi uchronić, zapewniając odpowiednio wysoką temperaturę w budynku, w którym mieszkamy. Od rodzaju instalacji, jaką wybierzemy, zależą koszty, komfort użytkowania, eksploatacji oraz aspekty ekologiczne.

Z jakich rodzajów instalacji grzewczych mogę skorzystać, mieszkając w Dąbrowie Górniczej?

Do wyboru mają Państwo jedno z rozwiązań tradycyjnych lub alternatywnych.
Klasyczne rozwiązania to centralne ogrzewanie i instalacje gazowe. Do systemów alternatywnych zaliczyć natomiast możemy te elektryczne – o wiele wygodniejsze i bezpieczniejsze.

Pompy ciepła – co to jest i jak działa?

Pompy ciepła to nic innego jak urządzenia pobierające ciepło, korzystając z naturalnych źródeł energii – powietrza, gruntu, a nawet wody. Dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać ekologiczną energię, która ogrzeje wodę i zapewni ciepło, a w upalne dni da ulgę chłodząc pomieszczenia.

Samo działanie pompy najlepiej porównać do lodówki. Oba urządzenia funkcjonują bowiem na bardzo podobnej zasadzie.

Do niewątpliwych zalet pomp ciepła należą tanie koszty eksploatacji, wytworzona przez nie energia potrafi być nawet 3-4 razy tańsza niż ta, którą otrzymujemy przy wykorzystaniu prądu np. z grzejników.

Co prawda koszt instalacji pompy jest dość wysoki, to gwarantujemy zwrot tej inwestycji w przeciągu ok. 5 lat. Dodatkowo wybierając to rozwiązanie, obniżamy koszt budowy domu, a sam sprzęt charakteryzuje się długą żywotnością i jest przyjazny dla środowiska.

Czy warto wybrać ogrzewanie podłogowe w Dąbrowie Górniczej?

To rozwiązanie upowszechniło się w ciągu ostatnich lat. Czym jest ogrzewanie podłogowe? Tak naprawdę to zbiór wielu różnych systemów, które oddają ciepło pod dużą powierzchnią.

Ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie, które niewątpliwie zapewni komfort. Można użyć go w całym domu lub mieszkaniu albo w pojedynczym pomieszczeniu. Co charakteryzuje taki sposób ogrzewania? Cyrkulacja powietrza jest dzięki niemu znacznie lepsza niż w pokojach z kaloryferami.

Do wyboru mamy dwa rodzaje ogrzewania podłogowego – wodne i elektryczne.

Pierwsze to skuteczna i sprawdzona technologia, którą z łatwością można połączyć z różnymi systemami i źródłami ciepła. Ogrzewanie na prąd jest tańsze w instalacji, ale koszty energii są duże. To awaryjne rozwiązanie, które wymaga dużej precyzji podczas montażu (złe wykonanie grozi m.in. pożarem).

Jakie są główne zalety wybrania ogrzewania podłogowego w Dąbrowie Górniczej?

  • Pionowy profil temperatury (najcieplej w nogi, najchłodniej pod sufitem)
  • Możliwość lepszej aranżacji wnętrz (brak grzejników, więcej przestrzeni, walory estetyczne)
  • Ogrzewanie podłogowe idealnie nadaje się do wysokich pomieszczeń
  • Mniejsze zużywanie gazu (ogrzewanie podłogowe działa przy niższych temperaturach niż inne systemy grzewcze)
  • Jesteś alergikiem? Ogrzewanie podłogowe będzie idealne, brak grzejników to brak dodatkowego składowiska kurzu, ogranicza też ruch powietrza co gwarantuje lepszą cyrkulację, a to pozwala zachować lepsze warunki higieniczne

Jaki jest koszt montażu instalacji grzewczych w Dąbrowie Górniczej?

Zarówno montaż, jak i serwis instalacji grzewczych – rozwiązań tradycyjnych, pomp ciepła i ogrzewania podłogowego w Dąbrowie są jedną z fundamentalnych usług Ziterm. Jeśli Państwo się z nami skontaktują – czy to telefonicznie, czy poprzez formularz kontaktowy, nasi konsultanci pomogą wam w wyborze odpowiedniego systemu grzewczego.

Jeśli chodzi o koszty, to każdego klienta traktujemy indywidualnie, zależy więc on od sytuacji, konkretnej instalacji i powierzchni, na jakiej będzie wykonywany montaż.

    [page-generator-pro-related-links limit="4" orderby="rand" order="asc" group_id="1119"]