Instalacje grzewcze Jaworzno

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Budując dom musimy podjąć wiele kluczowych decyzji. Jedną z nich jest wybór odpowiedniego rodzaju instalacji grzewczych. Niskie temperatury mogą zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie, warto więc zadbać o efektywne ogrzewanie wcześniej. Ziterm zapewnia kompleksowe usługi w dziedzinie ogrzewania na terenie całego Jaworzna i województwa śląskiego.

Czym jest instalacja grzewcza i dlaczego jest tak ważna?

To bardzo proste - odpowiada ona za dostarczenie ciepła w budynku mieszkalnym, użyteczności publicznej, jak i w zakładach pracy. Do wyboru mamy mnóstwo rodzajów instalacji, a każda w mniejszym lub większym stopniu różni się kosztem, komfortem użytkowania czy aspektami ekologicznymi.

Mieszkam w Jaworznie – jaki rodzaj instalacji mogę wybrać?

Proponujemy jedno z trzech rozwiązań:

  • Centralne ogrzewanie (popularne CO, najpopularniejszy rodzaj ogrzewania. W jego skład wchodzą kocioł, specjalne rury i grzejniki)
  • Instalacje gazowe (uniwersalne i bezobsługowe rozwiązanie. Zajmują mało miejsca i są przyjazne środowisku)
  • Instalacje elektryczne (mogą być realizowane na różne sposoby. Mimo taniej instalacji, rozwiązanie to jest bardzo drogie w eksploatacji)

Czy warto zainwestować w pompy ciepła w Jaworznie?

Pompy to najtańszy elektryczny system ogrzewania budynków i domów mieszkalnych.

Ciepło czerpią z odnawialnych źródeł energii – powietrza, wody i gruntu. Dzięki temu do ogrzewania naszego domu używamy ekologiczną, czystą energię bez wytwarzania spalin i zanieczyszczeń. Pompy ciepła idealnie ogrzeją mieszkanie i wodę w chłodne dni, latem natomiast zapewnią skuteczne ochłodzenie.

Jak wytłumaczyć działanie pomp ciepła? Najłatwiej będzie porównać je do lodówki. Jedyna różnica to sposób pobierania i wydalania energii. Lodówka pobiera ciepło ze swojego wnętrza, by następnie oddać je na zewnątrz. Pompa natomiast pobiera je spoza budynku, a później przekazuje do wnętrza.

Do niewątpliwych zalet pompy ciepła należy długa żywotność (nawet do 50 lat), tanie koszty eksploatacji a wytworzona przez nią energia jest nawet 3-4 tańsza niż ta, którą otrzymujemy przy wykorzystaniu prądu pochodzącego np. z grzejników czy elektrycznych mat grzewczych.

Koszt instalacji pomp jest co prawda dość wysoki, ale gwarantujemy zwrot tej inwestycji w ciągu ok. 5 lat.

Ogrzewanie podłogowe w Jaworznie – jak to działa?

Ogrzewanie podłogowe bardzo korzystnie (z perspektywy naszego organizmu) rozkłada temperaturę – bez uczucia chłodu i przegrzania. To rozwiązanie upowszechniło się w ciągu ostatnich lat. Czy jest? Zbiorem systemów oddających ciepło pod dużą powierzchnią.

Do wyboru mamy dwa rodzaje ogrzewania podłogowego – wodne i elektryczne. Pierwszy to skuteczna i sprawdzona technologia, którą można łączyć z różnymi systemami i źródłami ciepła. Ogrzewanie na prąd jest tańsze w instalacji, ale koszty energii są duże.

Do pozostałych zalet ogrzewania podłogowego zaliczyć możemy:

  • Brak grzejników a co za tym idzie więcej przestrzeni i możliwość dowolnej aranżacji wnętrz
  • Mniejsze zużycie energii
  • Lepsza cyrkulacja powietrza i mniej kurzu co stwarza warunki idealne dla alergików

Montaż i koszt instalacji grzewczych w Jaworznie

Instalacje grzewcze, w tym dobór kotłów, pomp ciepła oraz serwis są jedną z fundamentalnych usług firmy Ziterm. Działamy kompleksowo na terenie Jaworzna i okolic. Pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania. Każdego klienta traktujemy indywidualnie, koszt instalacji jest więc uzależniony od wielu czynników. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz kontaktowy.

    [page-generator-pro-related-links limit="4" orderby="rand" order="asc" group_id="1119"]