Instalacje grzewcze Mikołów

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Instalacje grzewcze to niezbędny element każdego budynku, zwłaszcza, że okres jesienno-zimowy w Polsce potrafi być szczególnie dokuczliwy. W Ziterm zdajemy sobie sprawę, że potrzeby naszych klientów oraz możliwości technologiczne ulegają ciągłym zmianom – właśnie dlatego oprócz tradycyjnych rozwiązań proponujemy te nowoczesne dla Państwa domu czy firmy. Specjalizujemy się w montażu i serwisie instalacji grzewczych w Mikołowie i innych miastach województwa śląskiego.

Instalacje grzewcze w Mikołowie – dostępne rodzaje

Celem systemów grzewczych jest dostarczenie ciepła we wszystkich rodzajach budynków – od mieszkalnych do obiektów użyteczności publicznej. Proponujemy Państwu szeroką gamę instalacji:

  • Centralne ogrzewanie (najbardziej znana i popularna metoda ogrzewania. W skład tej instalacji wchodzi kocioł, rury oraz grzejniki, które rozprowadzają je równomiernie po pokojach w budynku. Warto jednak pamiętać, że ogrzewanie węglowe jest mniej ekologiczne i wymaga magazynowania opału)
  • Instalacje gazowe (źródłem ciepła jest w tym przypadku kocioł gazowy. Jest to dość uniwersalne rozwiązanie, ekologiczne i zajmuje mało miejsca)
  • Instalacje elektryczne (klasyczne nieopłacalne oraz nowoczesne o doskonałej wydajności jak np. pompy ciepła)

Tanie i wygodne rozwiązanie – pompy ciepła w Mikołowie

Pompy ciepła stanowią obecnie najtańszy elektryczny system ogrzewania. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i firm.

Jakie są zalety tego rozwiązania? Przede wszystkim niski koszt eksploatacji, szybki zwrot nakładów inwestycyjnych oraz długa żywotność całej instalacji. Pompy ciepła kwalifikuje się także jako odnawialne źródła energii, zasilane są bowiem elektrycznie, a dodatkowo w połączeniu z fotowoltaiką ogrzewanie może być prawie bezkosztowe.

Rozróżniamy głównie dwa rodzaje pomp: powietrzne i gruntowe. Czym się różnią? Montażem, ceną oraz parametrami. Pompy powietrzne są tańsze w instalacji, montuje się je na zewnątrz. Gruntowe instaluje się natomiast wewnątrz i są nieco droższe.

Ogrzewanie podłogowe w Mikołowie – warto?

Szukasz zamiennika tradycyjnych form instalacji grzewczych takich jak centralne ogrzewanie? Ogrzewanie podłogowe będzie więc idealnym rozwiązaniem.

W praktyce w jej skład wchodzą rury umieszczone w wylewce podłogi, które są źródłem ciepła. Dzięki temu ciepło rozprowadzane jest równomiernie w całym pomieszczeniu lub w zależności od potrzeb.

Do zalet pomp ciepła niewątpliwie należy brak grzejników i rurek co ogranicza nagromadzanie się kurzu oraz wpływa na walory estetyczne wnętrz. Dzięki temu rozwiązaniu można utrzymać stałą temperaturę w całym pomieszczeniu co trudno osiągnąć za pomocą kaloryferów. Najważniejsza jest jednak oszczędność – ogrzewanie podłogowe może pracować z mniejszą intensywnością, wciąż zapewniając duży komfort cieplny przy mniejszym zużyciu energii, a co za tym idzie pieniędzy.

Przed zdecydowaniem się na ogrzewanie podłogowe w Mikołowie trzeba wziąć pod uwagę techniczne uwarunkowania nieruchomości, rodzaj systemu grzewczego, stopień izolacji pomieszczeń i materiał wykorzystywany do pokrycia podłogi.

Koszt i montaż instalacji grzewczych w Mikołowie

Jako że sytuacja każdego z naszych klientów może się różnić, koszty montażu instalacji grzewczych zależą od indywidualnych przypadków każdego z nich. Nie wiedzą Państwo, jakie rozwiązanie wybrać? Zapraszamy do kontaktu, nasi konsultanci udzielą najważniejszych informacji, przedstawią dostępne opcje i umówią Państwa na spotkanie.

    [page-generator-pro-related-links limit="4" orderby="rand" order="asc" group_id="1119"]