Instalacje grzewcze Mysłowice

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

nstalacja grzewcza to niezbędny i jeden z najważniejszych elementów każdego budynku, w którym przebywają ludzie. W firmie Ziterm zdajemy sobie sprawę z potrzeb naszych klientów oraz z tego, że możliwości technologiczne, zwłaszcza związane z instalacjami domowymi ulegają ciągłym zmianom. Właśnie dlatego, do wyboru naszym klientom oferujemy zarówno rozwiązania tradycyjne, jak i nowoczesne - w Mysłowicach i nie tylko.

Mieszkam w Mysłowicach, z jakich rodzajów instalacji mogę skorzystać?

W Ziterm proponujemy wybór jednego z rozwiązań tradycyjnych lub alternatywnych:

 1. Centralne ogrzewanie – popularne CO, kocioł, rury i grzejniki. W tym przypadku warto pamiętać o tym, że ogrzewanie węglowe jest mniej ekologiczne, a magazynowanie opału wymaga dodatkowego miejsca na jego przechowanie.
 2. Instalacje gazowe – rozwiązanie uniwersalne, bezobsługowe i zajmujące mało miejsca
 3. Instalacje elektryczne – klasyczne (nieopłacalne) i nowoczesne, polecane przez nas szczególnie. Głównie ze względu na wysoką jakość, cenę i komfort użytkowania

Pompy ciepła w Mysłowicach – warto?

Pompy ciepła to obecnie najtańszy elektryczny system ogrzewania budynków. Na to rozwiązanie decydują się zarówno właściciele domów i mieszkań, jak i wielkich obiektów handlowych czy przemysłowych.

Czym właściwie jest pompa ciepła? To niskotemperaturowe urządzenie grzewcze, które wytwarza ciepło służące do ogrzania budynku oraz wody. Pompa pobiera energię z zewnątrz – z powietrza lub gruntu, by później mogły w jej wnętrzu zajść zjawiska fizyczne prowadzące do nagrzania cieczy rozprowadzanej następnie przez instalację grzewczą.

Podsumowując cechy pomp ciepła wyróżnić można m.in. :

 • Energooszczędność (najtańszy elektryczny system ogrzewania)
 • Ekologia (działanie pomp nie wiąże się z wytwarzaniem spalin czy innych szkodliwych substancji. Nie zanieczyszczają środowiska)
 • Komfort (dobrze dobrana i zamontowana pompa ciepła jest bezobsługowa, jedyne, o czym muszą pamiętać jej właściciele to coroczne przeglądy)
 • Bezpieczeństwo (pompy eliminują ryzyko wybuchu, są najbezpieczniejszą metodą ogrzewania)
 • Amortyzacja (koszt instalacji pomp ciepła jest wyższy, ale jej zakup warto potraktować jako inwestycję. Wydatek potrafi bowiem zwrócić się już po paru latach)

Ogrzewanie podłogowe w Mysłowicach – wady i zalety

Ogrzewanie podłogowe to zbiór wielu różnych systemów oddających ciepło pod dużą powierzchnią.

To rozwiązanie można zamontować zarówno w całym domu czy mieszkaniu, jak i w pojedynczym pomieszczeniu. Do wyboru mamy ogrzewanie podłogowe wodne lub elektryczne. Pierwsze z nich to sprawdzona i skuteczna technologia, ogrzewanie na prąd jest z kolei tańsze w instalacji, ale możemy się spodziewać o wiele wyższych rachunków za prąd.

Jakie możemy wyróżnić główne zalety ogrzewania podłogowego?

 • Równomierny rozkład temperatury (ciepło w nogi, chłodno w okolicy głowy)
 • Brak kaloryferów i rur (pozwala to na większe możliwości aranżacji wnętrz)
 • Wsparcie dla alergików (brak grzejników to brak dodatkowego składowiska kurzu, ogranicza również ruch powietrza co gwarantuje lepszą cyrkulację powietrza a co za tym idzie lepsze warunki higieniczne)
 • Mniejsze zużycie gazu (ogrzewanie podłogowe działa przy niższych temperaturach niż inne systemy grzewcze)

Jaki jest koszt montażu instalacji grzewczych w Mysłowicach?

Montaż i serwis instalacji grzewczych, zarówno tradycyjnych, jak i alternatywnych jest jedną z fundamentalnych usług Ziterm. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz kontaktowy.

Nasi specjaliści pomogą w doborze najlepszego rozwiązania, dostosowując je do potrzeb oraz budżetu klienta.

  [page-generator-pro-related-links limit="4" orderby="rand" order="asc" group_id="1119"]