Instalacje grzewcze Piekary Śląskie

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Mieszkasz w Piekarach Śląskich albo najbliższej okolicy? Jeśli tak mamy dla Ciebie najlepszą ofertę montażu instalacji grzewczych na Śląsku.

Osiągnięcie komfortu cieplnego to zadanie każdej sprawnie działającej instalacji grzewczej. Odpowiedni dobór i montaż pozwala oszczędzić sobie nie tylko strat finansowych, ale i nerwów, a przy okazji do minimum zniwelować negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Jakie rodzaje instalacji grzewczych mogę wybrać mieszkając w Piekarach Śląskich?

 1. Centralne ogrzewanie

  Najpopularniejszy rodzaj ogrzewania, znany z większości polskich domów. W skład CO wchodzi kocioł, specjalne rury i grzejniki.

 2. Instalacje gazowe

  Uniwersalne, bezobsługowe i przyjazne środowisku rozwiązanie.

 3. Instalacje elektryczne

  Realizujemy je na różne sposoby, bardzo drogie w eksploatacji, ale tanie w instalacji.

Pompy ciepła w Piekarach Śląskich

Na początku warto zaznaczyć, że pompy ciepła to obecnie najtańszy elektryczny system ogrzewania budynków. Ich działanie najłatwiej byłoby porównać do lodówki. Jedyna różnica polega na tym, że lodówka pobiera ciepło z wnętrza budynku oddając je następnie na zewnątrz. Pompy natomiast działają na odwrót.

Ważną cechą pomp jest ich ekologiczność – korzystają one z naturalnych, odnawialnych źródeł energii: powietrza, gruntu i wody. Pompa jest również tania w eksploatacji – energia przez nią wytwarzana może być nawet o 3-4 razy tańsza niż ta, którą uzyskujemy za pomocą kotła elektrycznego lub na paliwa stałe.

Mimo stosunkowo wysokiego kosztu instalacji, zwrotu inwestycji możemy się spodziewać nawet w ciągu 5 lat. Oszczędzamy również na braku potrzeby wykonania kotłowni, komina, przyłącza gazu oraz wykonania projektu instalacji gazowej.

Ogrzewanie podłogowe w Piekarach Śląskich

Rozwiązanie, które upowszechniło się w ostatnich latach. Działa w oparciu o system rur umieszczonych w wylewce podłogi – dzięki temu temperatura może rozkładać się równomiernie. Wybrać możemy dwa rodzaje ogrzewania podłogowego:

 • Wodne (skuteczna, sprawdzona technologia bez problemu łącząca się z innymi systemami i źródłami ciepła)
 • Elektryczne (koszty energii duże, ale koszt instalacji niewielki)

Do zalet ogrzewania podłogowego zaliczyć możemy: mniejsze zużycie energii opału, pionowy rozkład temperatury, brak widocznych grzejników i rur oraz mniejsza ilość kurzu.

Koszt i montaż instalacji grzewczych w Piekarach Śląskich

Sytuacja każdego z naszych klientów może się różnić. Właśnie dlatego, tak trudno określić sztywne ramy cenowe naszych usług. Są one bowiem zależne od konkretnych sytuacji. W związku z tym zachęcamy do kontaktu – telefonicznego albo poprzez formularz kontaktowy. Nasi specjaliści chętnie polecą najlepsze możliwe rozwiązanie i podzielą się szczegółami naszej oferty.

  [page-generator-pro-related-links limit="4" orderby="rand" order="asc" group_id="1119"]