Instalacje grzewcze Pszczyna

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Zadaniem każdego rodzaju instalacji grzewczych jest utrzymanie we wszystkich pomieszczeniach w domu komfortowej do życia temperatury. Okres jesienno-zimowy w Polsce to prawdziwy test domowych systemów grzewczych warto więc zadbać o nie odpowiednio wcześnie.

W firmie Ziterm specjalizujemy się zarówno w montażu, jak i serwisie instalacji grzewczych na terenie Pszczyny i innych miast województwa śląskiego.

Jakie rodzaje instalacji grzewczych mogę wybrać?

Do wyboru mamy jedno z rozwiązań tradycyjnych lub alternatywnych. Jedną z opcji jest dobrze wszystkim znane ogrzewanie miejskie (ciepło doprowadzane jest z sieci ciepłowniczej), a także kotły stałopalne opalane węglem oraz biomasą. Oprócz tego zaproponować możemy instalacje gazowe (uniwersalne, bezobsługowe i ekologiczne) oraz instalacje elektryczne (przyjazne dla środowiska, bezpieczne, ale droższe w eksploatacji). Wyjątkiem jest pompa ciepła która łączy ekologie, bezpieczeństwo, bezobsługowość oraz koszt eksploatacji.

Pompy ciepła w Pszczynie – wady i zalety

Pompy ciepła to jedna z najchętniej wybieranych metod ogrzewania.

Działanie pomp ciepła opiera się na: poborze energii cieplnej z zewnątrz, ogrzewaniu cieczy i oddawaniu nagrzanej cieczy do instalacji grzewczej. Wyróżnić możemy kilka rodzajów pomp. Gruntowa pobiera energię z gruntu albo wód podziemnych a powietrzna z powietrza. Ta pierwsza wymaga wykonania specjalistycznych odwiertów. Właśnie dlatego jej instalacja jest znacznie kosztowniejsza od pomp powietrznych.

Czym charakteryzują się pompy ciepła?

 • Ekologia (działanie pompy nie wiąże się z wytwarzaniem spalin, nie zanieczyszczają więc one środowiska)
 • Oszczędność czasu (pompę ciepła możemy trzymać w dowolnym miejscu – piwnicy czy schowku. Dzięki temu nie marnujemy przestrzeni w domu, nie musimy też przechowywać opału)
 • Komfort użytkowania (dobrze zamontowana i działająca pompa nie wymaga obsługi)
 • Niezależność energetyczna (inwestując w pompę wraz z panelami fotowoltaicznymi zyskujemy niezależność od sieci energetycznej)
 • Amortyzacja (koszt montażu pompy ciepła jest dość wysoki, ale jej zakup powinno traktować się jako inwestycję. Wydatek zwraca się bowiem po kilku latach)

Ogrzewanie podłogowe w Pszczynie – wady i zalety

Rozwiązanie stosowane zarówno ze względu na komfort użytkowania, jak i spore oszczędności. Powierzchnię grzejną stanowi cała podłoga, w zależności od wybranej opcji pod jej powierzchnią znajdują się:

 • Rurki z wodą (ogrzewanie podłogowe wodne)
 • Elektryczne kable lub maty grzewcze (ogrzewanie podłogowe elektryczne)
 • Dlaczego warto pomyśleć o zainwestowaniu w ogrzewanie podłogowe?

  • Z powodów zdrowotnych (ten rodzaj ogrzewania polecany jest alergikom, również pionowy rozkład temperatury korzystnie wpływa na nasz organizm)
  • Wpływ na walory estetyczne (brak grzejników pomaga w rozplanowaniu wizualnego pomieszczeń)
  • Mniejsza ilość kurzy i roztoczy

  Koszt i montażu instalacji grzewczych w Pszczynie

  Montaż i serwis instalacji grzewczych w Pszczynie wyceniamy indywidualnie, w zależności od konkretnej sytuacji naszych klientów. Prosimy o kontakt telefoniczny lub poprzez formularz kontaktowy. Nasi doradcy chętnie udzielą wszelkich szczegółowych informacji.

   [page-generator-pro-related-links limit="4" orderby="rand" order="asc" group_id="1119"]