Instalacje grzewcze Ruda Śląska

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Mieszkasz w Rudzie Śląskiej lub okolicy? Jeśli tak, mamy dla Ciebie najlepszą ofertę instalacji grzewczych na całym Śląsku.

Efektywne ogrzewanie domu to przede wszystkim komfort dla mieszkańców, ale nie tylko. Odpowiednio dobrana i zamontowana instalacja grzewcza pozwoli oszczędzić pieniądze i zniwelować negatywny wpływ na środowisko. Obecnie do wyboru mamy wiele różnych rodzajów systemów grzewczych od tradycyjnych do bardziej nowoczesnych.

Jaki rodzaj instalacji grzewczych wybrać?

Wybrać możesz jedno z rozwiązań tradycyjnych lub alternatywnych. Do wyboru mamy więc wszystkim dobrze znane ogrzewanie miejskie gdzie ciepło doprowadzane jest z sieci ciepłowniczej oraz kotły na paliwa stałe, które zasilane są paliwem np. ekogroszkiem. Poza nimi zaproponować możemy instalacje gazowe – bardzo uniwersalne, bezobsługowe i ekologiczne rozwiązanie. Dodatkowo do wyboru pozostają również instalacje elektryczne, przyjazne dla środowiska, bezpieczne dla użytkowników, tanie w instalacji, ale wyraźnie droższe w eksploatacji.

Szczególnie chcielibyśmy jednak zwrócić uwagę na dwa konkretne rozwiązania – pompy ciepła i ogrzewanie podłogowe.

Ogrzewanie podłogowe w Rudzie Śląskiej – czy warto w nie zainwestować?

Rozwiązanie to szczególnie upowszechniło się w ciągu ostatnich lat. Ogrzewanie podłogowe działa w oparciu o system rur umieszczonych w wylewce podłogi. Dzięki temu temperatura może rozkładać się równomiernie w całym domu lub w poszczególnych pomieszczeniach w zależności od potrzeb.

Do wyboru mamy dwa rodzaje ogrzewania podłogowego:

  • Wodne (to skuteczna i sprawdzona technologia, którą łączyć można z różnymi systemami i źródłami ciepła)
  • Elektryczne (jest stosunkowo tanie w eksploatacji, ale koszty energii są duże, rozwiązanie to wymaga dużej precyzji w montażu, źle wykonane może doprowadzić nawet do pożaru)

Do głównych zalet ogrzewania podłogowego należą m.in. mniejsze zużycie energii opału, pionowy profil temperatury, brak widocznych rurek i grzejników, a także mniejsza ilość kurzu.

Pompy ciepła w Rudzie Śląskiej – jak działają?

Pompy to najtańszy elektryczny system ogrzewający budynków. Właśnie dlatego cieszą się ciągle rosnącym zainteresowaniem.

Ciepło jest w tym przypadku pobierane z zewnątrz budynku – powietrza, gruntu, a nawet wody, energia jaką uzyskujemy, jest więc ekologiczna. Największą popularnością cieszą się pompy powietrzne i gruntowe. Co je różni? Cena, sposób montażu i parametry. Powietrzne znajdują się na zewnątrz i kosztują mniej. Gruntowe instaluje się wewnątrz budynku, a ich montaż jest droższy.

Jakie są największe zalety pomp ciepła?

  • Ekologia (brak spalin i innych odpadów, zużywana jest jedynie energia elektryczna)
  • Brak kotłowni i komina (jak już wspominaliśmy, pompy mogą pracować na zewnątrz i wewnątrz jednocześnie zajmując niewiele miejsca)
  • Energooszczędność (pompy to najtańszy elektryczny system grzewczy, dzięki nim możesz zredukować koszty ogrzewania i wytwarzania ciepłej wody)
  • Długa żywotność i wytrzymałość
  • Nie potrzebują specjalnych zezwoleń na budowę

Pompy ciepła to doskonała alternatywa dla tradycyjnych form ogrzewania, którą szczególnie polecamy.

Chcę skorzystać z usług Ziterm, ile to kosztuje i co powinienem zrobić?

Instalacje grzewcze, ich montaż i serwis stanowią jedną z fundamentalnych usług Ziterm. Świadczymy je kompleksowo na terenie Rudy Śląskiej i okolic. Pomożemy w wyborze odpowiedniego rozwiązania, a na podstawie indywidualnej sytuacji każdego klienta obliczymy koszty. Zapraszamy do kontaktu.

    [page-generator-pro-related-links limit="4" orderby="rand" order="asc" group_id="1119"]