Instalacje grzewcze Rybnik

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Okres jesienno-zimowy to prawdziwy sprawdzian dla domowych systemów grzewczych. Zanim nastanie ten bogaty w niskie temperatury okres warto zapoznać się ze stanem, w jakim znajdują się nasze instalacje grzewcze, tak by spełniały one swoją funkcję i przynosiły oczekiwany efekt. Ziterm specjalizuje się w serwisie i montażu instalacji grzewczych na terenie całego województwa śląskiego. Nasze usługi, w tym serwis pogwarancyjny świadczymy również w Rybniku i okolicy.

Co to instalacja grzewcza i dlaczego jest tak ważna?

Instalacja grzewcza to nic innego jak zespół urządzeń dzięki, którym możemy ogrzewać dowolny budynek. Od tego, jaki rodzaj instalacji wybierzemy, zależy koszt, komfort użytkowania, eksploatacji oraz aspekty ekologiczne.

Mieszkam w Rybniku, z jakich rodzajów instalacji grzewczych mogę skorzystać?

Zaproponować możemy jedno z rozwiązań tradycyjnych lub alternatywnych:

  1. Centralne ogrzewanie (czyli po prostu kocioł ze specjalistycznymi rurami i grzejniki)
  2. Instalacja gazowa (rozwiązanie uniwersalne, ekologiczne i efektywne, zajmujące mało miejsca)
  3. Elektryczne (komfortowe i bezpieczne, tanie w instalacji ale droższe w eksploatacji)

Pompy ciepła w Rybniku – jak to działa?

Pompa ciepła to urządzenie pobierające ciepło przy wykorzystaniu naturalnych źródeł energii – powietrza, gruntu lub wody. Dzięki temu można uzyskać czystą, ekologiczną energię a ta wykorzystana zostanie do ogrzania budynku, wody a w upalne dni również do chłodzenia pomieszczeń.

Jak zrozumieć działanie pomp ciepła? Najłatwiej będzie porównać je do lodówki, funkcjonują bowiem na bardzo podobnej zasadzie. Jedyna różnica polega na tym, że lodówka pobiera ciepło ze swojego wnętrza i oddaje je na zewnątrz, a pompa ciepła pobiera je spoza budynku, a później przekazuje do jego wnętrza.

Pompy ciepła są bardzo tanie w eksploatacji, wytworzona przez nie energia jest 3-4 razy tańsza niż ta przy bezpośrednim wykorzystywaniu prądu np. z grzejników elektrycznych. Wprawdzie, aby zaoszczędzić trzeba najpierw zainwestować, w przypadku pomp ciepła w Rybniku inwestycja może być kosztowna. Gwarantujemy jednak zwrot inwestycji w przeciągu mniej więcej 5 lat.

Jakie są więc główne zalety inwestycji w pompę ciepła? Wybierając ją, obniżamy koszty budowy domu, nie musimy szukać i płacić za paliwo o dobrej jakości, pompy charakteryzują się również długą żywotnością (nawet do 50 lat), są przyjazne dla środowiska, mogą zarówno ogrzewać, jak i chłodzić.

Pompy ciepła bez wątpienia należą do najlepszych alternatywnych rozwiązań dla tradycyjnego ogrzewania.

Ogrzewanie podłogowe – czy warto je stosować?

Ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie coraz częściej wybierane przez naszych klientów.

Jest to rodzaj ogrzewania płaszczyznowego. Jakie płyną z niego korzyści? Dogodny rozkład temperatury w pomieszczeniach, równomierne oddawanie ciepła i brak widocznych grzejników co wpływa na walory estetyczne wnętrz. Koszt instalacji porównywalny jest z tym instalacji grzejnikowej. W Ziterm korzystamy z produktów firmy Sigma Li, oferującej 25 lat gwarancji.

Montaż i koszt instalacji grzewczych w Rybniku

Montaż oraz serwis wszelkich instalacji grzewczych – rozwiązań tradycyjnych, ogrzewania podłogowego i pomp ciepła w Rybniku jest jedną z fundamentalnych usług Ziterm. Zapewnimy pomoc przy wyborze odpowiedniego systemu grzewczego. Każdego klienta traktujemy indywidualnie, koszt uzależniony jest więc od konkretnych wersji instalacji i powierzchni, na jakiej będzie wykonywany montaż. Mieszkach w Rybniku? Świetnie! Zgłoś się do nas, nasi konsultanci przedstawią dostępne opcje i umówią spotkanie.

    [page-generator-pro-related-links limit="4" orderby="rand" order="asc" group_id="1119"]