Instalacje grzewcze Siemianowice Śląskie

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Bazową funkcją instalacji grzewczych jest po pierwsze doprowadzanie ciepła do pomieszczeń, a po drugie podtrzymywanie jej przez oczekiwany okres czasu. W Polsce pora jesienno-zimowa bywa uciążliwa ze względu na niskie temperatury, właśnie dlatego dbanie o jej optymalny poziom jest tak istotne. Jaka temperatura jest optymalna? Taka, która pozwala na osiągnięcie komfortu cieplnego – momentu kiedy nie odczuwamy ani zimna, ani ciepła, czyli temperatura w pomieszczeniu zbliżona jest do naturalnej, człowieka.

W Ziterm zajmujemy się zarówno montażem, jak i serwisem instalacji grzewczych w Siemianowicach-Śląskich i innych miastach na terenie całego województwa śląskiego.

Instalacje grzewcze w Siemianowicach-Śląskich – dostępne rodzaje

W Ziterm proponujemy Państwu szeroką gamę systemów grzewczych – od tych tradycyjnych po alternatywne. Do wyboru proponujemy:

 • Centralne ogrzewanie, czyli CO to najbardziej znana metoda ogrzewania. W skład tej instalacji wchodzą kocioł, rury oraz grzejniki. Trzeba jednak pamiętać, że ogrzewanie węglowe jest mniej ekologiczne i wymaga magazynowania opału.
 • W przypadku instalacji gazowych sercem całego systemu jest kocioł gazowy. To bardzo ekologiczne i efektywne źródło ciepła. Instalacje gazowe nie wymagają obsługi i zajmują mało miejsca.
 • Instalacje elektryczne podzielić możemy je na te klasyczne (nieopłacalne) oraz nowoczesne o wysokiej wydajności (np. pompy ciepła)

Pompy ciepła w Siemianowicach-Śląskich – warto na nie postawić?

Najprościej będzie przedstawić pompy ciepła jako centralne urządzenia grzewcze, które działają jak lodówka, ale zamiast chłodzić, grzeją.

Do najważniejszych elementów budowy pompy ciepła należą:

 • czynnik chłodniczy
 • sprężarka
 • parownik
 • skraplacz
 • zawór dławiący (rozprężny)

Pompa ciepła nie wytwarza ciepła, a je przepompowuje, przenosi. Przy odpowiednio dobranym urządzeniu możemy liczyć na niskie rachunki za ogrzewanie, pompa jest także w pełni ekologiczna, nie szkodzimy więc środowisku.

Pompy dzielą się na dwa zasadnicze rodzaje: gruntowe i powietrzne. Różnią je cena, sposób montażu i parametry.

Głównymi zaletami pomp ciepła są:

 • energooszczędność
 • bezpieczeństwo
 • ekologia
 • wygoda i bezobsługowość

Ogrzewanie podłogowe w Siemianowicach-Śląskich – czy to ma sens?

Ogrzewanie podłogowe to coraz popularniejszy sposób ogrzewania domu, słusznie zresztą – ma bowiem wiele zalet.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na walory zdrowotne tego sposobu ogrzewania. Dzięki zmniejszeniu cyrkulacji powietrza, kurz nie osadza się na chłodniejszych powierzchniach, a to w połączeniu z większą wilgotnością poprawia jakość powietrza, sprawia, że jest ono czystsze i pozbawione roztoczy. Ogrzewanie podłogowe szczególnie komfortowe okazać się może dla alergików.

Oprócz tego sama instalacja jest trwała i łatwa w konserwacji, zapewnia optymalny dla człowieka rozkład temperatury i poprawia estetykę wnętrz (brak grzejników). Ogrzewanie podłogowe zapewnia także mniejsze zużycie opału, ponieważ działa przy niższej temperaturze niż inne systemy grzewcze.

Do wyboru mamy dwa główne rodzaje ogrzewania podłogowego: wodne i elektryczne. To pierwsze jest skuteczną i sprawdzoną technologią, które spokojnie możemy łączyć z innymi systemami i źródłami ciepła.

Jaki jest koszt montażu instalacji grzewczych w Siemianowicach-Śląskich?

Doradztwo w zakresie instalacji grzewczych, ich montaż oraz serwis należą do fundamentalnych usług Ziterm. Chętnie pomożemy Ci w doborze najkorzystniejszej dla Ciebie opcji i obliczymy koszty (mogą się bowiem różnić, w zależności od indywidualnych czynników, jakimi charakteryzuje się twoja sytuacja). Zgłoś się do nas – telefonicznie lub poprzez formularz kontaktowy.

  [page-generator-pro-related-links limit="4" orderby="rand" order="asc" group_id="1119"]