Instalacje grzewcze Sosnowiec

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Okres jesienno-zimowy to doskonały moment na to, by przemyśleć kwestie dotyczące ogrzewania naszego domu czy mieszkania. Warto przyjrzeć się swojej instalacji grzewczej i być może zastanowić się nad jej modernizacją. Ziterm specjalizuje się w montażu i serwisie systemów grzewczych w Sosnowcu i okolicy.

Czym jest instalacja grzewcza i dlaczego jest tak ważna?

Cel instalacji grzewczej jest bardzo prosty i polega na dostarczaniu ciepła w budynkach mieszkalnych lub użyteczności publicznej. O efektywnie działającą instalację grzewczą powinniśmy zadbać jak najwcześniej – temperatury w Polsce potrafią być bardzo dokuczliwe. Do wyboru mamy różne rodzaje instalacji, zależy od nich koszt, komfort użytkowania czy kwestie ekologiczne.

Z jakich rodzajów instalacji grzewczych mogę skorzystać w Sosnowcu?

Do wyboru mają Państwo centralne ogrzewanie, instalacje gazowe oraz instalacje elektryczne.

Centralne ogrzewanie to po prostu kocioł ze specjalistycznymi rurami i grzejnikami.

Instalacje gazowe to bardzo uniwersalne, ekologiczne i efektywne źródło ciepła. Zajmują mało miejsca i są bezobsługowe.

Instalacje elektryczne to natomiast rozwiązanie tanie w instalacji ale o wiele droższe w eksploatacji.

Pompy ciepła w Sosnowcu – jak działają?

Pompy ciepła to obecnie najtańszy elektryczny system do ogrzewania budynków. Rozwiązanie to cieszy się zainteresowaniem nie tylko na poziomie domów i mieszkań, ale również wielkich obiektów handlowych czy dużych magazynów.

Sama pompa ciepła to nic innego jak urządzenie grzewcze, które wykorzystuje energię cieplną z odnawialnych źródeł energii – ziemi, powietrza i wody. Jej działanie najłatwiej porównać do lodówki, jedyna różnica polega na tym, że pompa pobiera ciepło spoza budynku, by następnie przekazać je do wnętrza.

Jakie są zalety pomp ciepła? Przede wszystkim należy zaliczyć do nich niski koszt eksploatacji, a co za tym idzie szybki zwrot poniesionych kosztów inwestycyjnych oraz długa żywotność całej instalacji. Pompy są ekologiczne, nie wymagają specjalnych pozwoleń na budowę, a w związku z tym, że są zasilane elektrycznie to przy pomocy fotowoltaiki nasze ogrzewanie może stać się niemal bezkosztowe.

Pompy ciepła to jedno z najlepszych alternatywnych rozwiązań dla tradycyjnego ogrzewania, które polecamy!

Ogrzewanie podłogowe w Sosnowcu – warto?

To aktualnie jeden z najpopularniejszych “zamienników” tradycyjnych form ogrzewania. W praktyce polega na tym, że źródłem ciepła są rury umieszczone w wylewce podłogi – dzięki temu temperatura rozkłada się w miarę równomiernie po całym pomieszczeniu, oczywiście w zależności od potrzeb.

Do zalet tego rozwiązania należą: pionowy profil temperatury, mniejsze zużycie opału i brak widocznych rurek co poprawia estetykę wnętrza. Ogrzewanie podłogowe to dobre rozwiązanie dla alergików – w pomieszczeniach z zainstalowanym ogrzewaniem płaszczyznowym jest mniej kurzu.

Koszt tej instalacji porównywalny jest z ceną instalacji grzejnikowej. W Ziterm korzystamy z produktów firmy Sigma Li, oferującej 25 lat gwarancji.

Montaż i koszt instalacji grzewczych w Sosnowcu

Zarówno montaż, jak i serwis instalacji grzewczych w Sosnowcu jest jedną z fundamentalnych usług Ziterm. Pomożemy Ci w wyborze najlepszego dla Ciebie rozwiązania, a koszt wyliczymy w zależności od twojej indywidualnej sytuacji. Mieszkasz w Sosnowcu? Świetnie, zgłoś się do nas – telefonicznie lub poprzez formularz kontaktowy, nasi konsultanci przedstawią dostępne opcje i umówią Cię na spotkanie.

    [page-generator-pro-related-links limit="4" orderby="rand" order="asc" group_id="1119"]