Instalacje grzewcze Świętochłowice

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Ogrzewanie domu to jedna z podstawowych spraw o jakie dbamy, planując jego budowę. Zadaniem instalacji grzewczych jest przede wszystkim zapewnienie komfortu termicznego dla wszystkich domowników, jednocześnie jak najbardziej oszczędzając na zużyciu energii grzewczej. Obecnie wybór sposobu ogrzewania decyduje głównie o kosztach eksploatacji budynku, zwłaszcza biorąc pod uwagę wzrost cen najróżniejszych paliw.

Ziterm specjalizuje się w montażu oraz serwisie instalacji grzewczych na terenie Świętochłowic i innych miastach województwa śląskiego.

Jakie rodzaje instalacji grzewczych mogę wybrać w Świętochłowicach?

W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno rozwiązania tradycyjne, jak i alternatywne. Ilość wyborów pozwala każdemu na dobranie odpowiedniej dla siebie opcji.

Zasadniczo wyróżnia się: centralne ogrzewanie, instalacje gazowe i instalacje elektryczne.

Szczególnie chcielibyśmy jednak zwrócić Państwa uwagę na dwa rozwiązania: pompy ciepła i ogrzewanie podłogowe.

Pompy ciepła w Świętochłowicach – czy warto w nie zainwestować?

Pompa ciepła to urządzenie zdolne do transportu energii z otoczenia do budynku i wykorzystywanie jej do celów ogrzania jego oraz wody bieżącej.

Co może być źródłem energii? Powietrze albo grunt. Decydując się na ten system grzewczy warto zastanowić się nad wyborem rodzaju pompy, z jakiego chcemy korzystać.

Pompy gruntowe przekazują energię z gruntu poprzez kolektory umieszczone w pionowych odwiertach lub w płaszczyźnie poniżej strefy przymarzania. Jeśli decydujemy się na pompę gruntową, należy pamiętać, że muszą być spełnione pewne warunki jeśli chodzi o instalację. Konieczna jest budowa systemu instalacji podziemnej, co sprawia, że jest ona droższa od powietrznej.

Pompy powietrzne to z kolei najbardziej popularny i rozwijający się segment rynku techniki grzewczej, należy wspomnieć, że pompy ciepła powietrzne są już na rynku od ponad 40 lat. Koszt budowy takiej pompy jest tańszy w porównaniu do pozostałych systemów grzewczych i jest kluczem do niższych rachunków oraz opłat za ogrzewanie elektryczne. Jako źródło energii przyczynia się do obniżenia emisji CO2, zapewniając gospodarstwu ciepłą wodę i ogrzewanie.

Do ogólnych zalet pomp ciepła należą:

 • energooszczędność (pompy nie korzystają z paliw stałych)
 • bezobsługowość – wystarczy coroczny przegląd
 • ekologiczność – pompy stosują energię odnawialną
 • niskie koszty eksploatacji – pompy to najtańsza z dostępnych opcji jeśli chodzi o instalacje grzewcze
 • długa żywotność – pompy to trwałe urządzenia o wysokiej jakości

Ogrzewanie podłogowe w Świętochłowicach – warto?

Ogrzewanie podłogowe charakteryzuje się tym, że ciepło dostarczane jest pod całą powierzchnią podłogi. Stanowi idealny wybór dla osób ceniących sobie dobro środowiska, walory estetyczne oraz komfort i efektywność ogrzewania.

Ogrzewanie podłogowe stosować można jako podstawowy system grzewczy budynku lub dodatek do ogrzewania tradycyjnego. Zapewne najczęściej spotykaliście się z nim w łazienkach lub kuchniach. Warto jednak zaznaczyć, że ten rodzaj ogrzewania możemy stosować na różnych rodzajach podłogi. Najlepsze efekty przynosi, jednak gdy wykonana jest z materiału dobrze przewodzącego ciepło.

Wyróżnić możemy ogrzewanie podłogowe:

 • elektryczne (tanie w instalacji, ale koszty produkowanej energii są duże)
 • wodne (sprawdzona i skuteczna technologia, można ją łączyć z różnymi systemami i źródłami ciepła)

Jakie zalety ogrzewania podłogowego możemy wyróżnić?

 • wygodę i ogólny komfort użytkowania
 • mniejsze unoszenie się kurzu w pomieszczeniach, dzięki dobrej cyrkulacji powietrza
 • łatwość sterowania całym ogrzewaniem
 • brak widocznych grzejników
 • ekologia

Montaż i koszt instalacji grzewczych w Świętochłowicach

Działania w zakresie instalacji grzewczych – od ich planowania poprzez montaż aż po serwis należą do fundamentalnych usług firmy Ziterm. Instalacje wykonujemy na terenie całych Świętochłowic i okolicy. Jeśli chodzi o cenę, to zależy ona od wielu indywidualnych czynników, sytuacja każdego z naszych klientów się bowiem różni.

Zgłoś się do nas telefonicznie lub poprzez formularz kontaktowy, nasi doradcy pomogą Ci w wyborze najlepszego dla Ciebie rozwiązania.

  [page-generator-pro-related-links limit="4" orderby="rand" order="asc" group_id="1119"]