Instalacje grzewcze Tychy

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Ciepło dostarczane przez instalacje grzewcze ma znaczący wpływ nie tylko na warunki klimatyczne panujące w budynku, ale również na samopoczucie i zdrowie jego mieszkańców. Sam termin „instalacja grzewcza” zawiera w sobie wiele rozwiązań, urządzeń i komponentów. Obecnie do wyboru mamy wiele rodzajów systemów grzewczych – od tych klasycznych, które każdy z nas zna i pewnie miał z nimi do czynienia oraz nowoczesne, które zapewniają nie tylko sprawne, ale i ekonomiczne działanie.

W Ziterm specjalizujemy się w montażu i serwisie instalacji grzewczych w Tychach oraz innych miastach województwa śląskiego.

Jaki rodzaj instalacji grzewczych w Tychach wybrać?

Dla wszystkich zastanawiających się jaki rodzaj systemu grzewczego wybrać proponujemy jedno z trzech rozwiązań:

 1. Centralne ogrzewanie (CO) – powszechnie stosowany w polskich domach system ogrzewania. Nazwa tej instalacji wskazuje sposób działania – ciepło najpierw wytwarzane jest w jednym miejscu (kotle), a następnie transportowane do grzejników rozmieszczonych w całym budynku. Warto pamiętać, że ogrzewanie kotłem na paliwa stałe jest nieekologicznie, a sam opał musi być gdzieś magazynowany.
 2. Instalacje gazowe – wygodne ze względu na swoją bezobsługowość, efektywne oraz ekologiczne rozwiązanie. Wystarczy jedynie pamiętać o corocznych przeglądach instalacji.
 3. Instalacje elektryczne – bezpieczna, komfortowa i ekologiczna opcja. Takie instalacje mogą być budowane z różnych elementów i źródeł ciepła. Sam montaż takiego systemu grzewczego jest tani, ale warto pamiętać, że eksploatacja to już znacznie wyższe koszty.

Pompy ciepła w Tychach

Pompy ciepła to coraz chętniej wykorzystywana metoda ogrzewania budynków przejmująca rolę tradycyjnych rozwiązań.

Jak działa? Wymuszając przepływ ciepła z miejsca, gdzie panuje niższa temperatura do przestrzeni gdzie jest ona wyższa. Cały proces jest możliwy dzięki wsparciu energii mechanicznej lub cieplnej dostarczanej z zewnątrz.

Do wyboru mamy dwa główne rodzaje pomp: powietrzną i gruntową. W przypadku tej pierwszej energia pobierana jest z powietrza. Pompy gruntowe natomiast wymagają instalacji podziemnej, ponieważ pobierają ciepło z wód gruntowych albo bezpośrednio z gruntu. Właśnie dlatego ich instalacja jest znacznie kosztowniejsza od pomp powietrznych.

Czym charakteryzują się pompy ciepła?

 • Ekologia (działanie pomp nie wiąże się z wytwarzaniem spalin i innych szkodliwych substancji, czyli nie zanieczyszczają środowiska)
 • Komfort użytkowania (dobrze dobrana i zamontowana pompa jest właściwie bezobsługowa, wystarczy pamiętać o corocznych przeglądach)
 • Bezpieczeństwo (pompy to najbezpieczniejsza metoda ogrzewania budynków, eliminuje ryzyko wybuchu)
 • Wysoka cena (tak, koszt montażu pompy ciepła nie jest mały, ale jej zakup spokojnie można traktować jako inwestycję. Wydatek zwraca się bowiem już po kilku latach użytkowania)

Ogrzewanie podłogowe w Tychach – zalety i wady

Obecnie w większości projektów uwzględnia się montaż tzw. podłogówki. Rozwiązanie to stosuje się nie tylko ze względu na komfort użytkowania, ale i wyraźne oszczędności.

Główną różnicą między ogrzewaniem podłogowym a tradycyjnym jest to, że w tym pierwszym powierzchnią grzejną jest cała podłoga. W zależności od rodzaju zamontowanego ogrzewania pod jej powierzchnią znajdują się rurki z wodą (ogrzewanie podłogowe wodne) lub elektryczne kable czy maty grzewcze (ogrzewanie podłogowe elektryczne).

Dlaczego warto przemyśleć montaż tego rodzaju ogrzewania?

 • Ze względu na walory zdrowotne (pionowy rozkład temperatury jest szczególnie korzystny dla naszego organizmu. Najcieplej jest bowiem w okolicy stóp, a chłodniej przy głowie)
 • Podłogówka wpływa na walory estetyczne pomieszczeń (brak grzejników pozwala na lepsze rozplanowanie wizualnego powierzchni w całym domu)
 • Oszczędność (ogrzewanie podłogowe działa przy niższej temperaturze, co pozwala na mniejsze zużycie opału, a co za tym idzie mniejsze koszty)
 • Ekologia
 • Ułatwienie dla alergików (ogrzewanie podłogowe ogranicza powstawanie roztoczy i osiadanie kurzu)

Montaż i koszt instalacji grzewczych w Tychach

Sprawę każdego z naszych klientów traktujemy indywidualnie. Cena montażu instalacji grzewczych uzależniona jest m.in. od ich rodzaju, powierzchni, na jakiej będą montowane i indywidualnych możliwości miejsca montażu. Jeśli mieszkasz w Tychach lub okolicy, zgłoś się do nas! Chętnie odpowiemy na Twoje pytania, pomożemy dobrać najkorzystniejszą dla Ciebie opcję i wyliczymy wstępne koszty.

  [page-generator-pro-related-links limit="4" orderby="rand" order="asc" group_id="1119"]