Instalacje grzewcze Wisła

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Dom kojarzy nam się z miejscem bezpiecznym i ciepłym, takim, w którym możemy spokojnie i komfortowo wypocząć. Niskie temperatury w czasie jesienno-zimowym w Polsce sprawiają, że wszystkie budynki mieszkalne muszą być ogrzewane. Ziterm zajmuje się montażem i serwisem wszelkiego typu instalacji grzewczych w Wiśle i innych miastach województwa śląskiego.

Instalacje grzewcze – rodzaje i znaczenie

Instalacje czy inaczej systemy grzewcze to zespół urządzeń, które ogrzewają wszelkie rodzaje budynków – mieszkalnych, firmowych i tych użyteczności publicznej.

Do wyboru mamy jedno z rozwiązań tradycyjnych lub alternatywnych, różni je cena, komfort użytkowania, eksploatacji, a także aspekty ekologiczne.

 1. Centralne ogrzewanie (sposób ogrzewania znany każdemu z nas. Składa się z kotła, specjalistycznych rur i grzejników. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że ogrzewanie takie jest mniej ekologiczne i wymaga magazynowania opału)
 2. Instalacje gazowe (bardzo uniwersalne, ekologiczne a przy tym efektywne źródło ciepła. Cała instalacja jest bezobsługowa i zajmuje mało miejsca)
 3. Instalacje elektryczne (realizujemy je na różne sposoby – zbudować można je z różnych elementów i źródeł ciepła. Dzieli się je na klasyczne, nieopłacalne oraz nowoczesne systemy grzewcze o wysokiej wydajności np. pompy ciepła)

Dobór odpowiednich instalacji grzewczych jest bardzo ważny, od nich zależą bowiem koszty oraz efektywność samego ogrzewania.

Pompy ciepła w Wiśle

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze, którego zadaniem jest wykorzystanie energii cieplnej pochodzącej z powietrza albo wnętrza ziemi.

Ok. 2/3 całego kosztu utrzymania budynku, domu czy mieszkania to koszty ogrzewania, nie tylko pomieszczeń, ale również wody. Pompy ciepła posiadają wiele zalet:

 • dzięki niej koszty budowy domu są znacznie niższe, nie wymaga bowiem budowy komina
 • zajmuje mało miejsca
 • jest rozwiązaniem bezobsługowym, wystarczy coroczny przegląd
 • ekologiczność, pompy stosują energię odnawialną, pobieraną z wody, powietrza, gruntu
 • długa żywotność
 • niskie koszty eksploatacji – pompy to najtańsza dostępna opcja

Ogrzewanie podłogowe w Wiśle

Rozwiązanie coraz bardziej upowszechniające się w ostatnich latach. Ogrzewanie podłogowe to system oddający ciepło pod dużą powierzchnią.

Najczęściej stosowanym czynnikiem grzewczym w rurach jest woda, choć popularniejsze staje się również ogrzewanie podłogowe za pomocą prądu. W tym przypadku zamiast rur stosowane są specjalne maty elektryczne lub kable grzewcze. Ten system jest jednak dużo mniej efektywny i nieopłacalny finansowo – koszty ogrzewania są wysokie.

Ogrzewanie podłogowe nada się idealnie do salonów, ale również do całego domu. Stosując ten rodzaj ogrzewania, pozbędziemy się grzejników i kaloryferów, które zbierają kurz i często nie pasują do wystroju wnętrza. Nasi klienci wskazują także na niesamowity komfort i przyjemność płynącą z ciepłej podłogi oraz większej czystości i higieny pomieszczeń – stała temperatura sprawia, że kurz nie unosi się powietrzu z taką intensywnością.

Koszt i montaż instalacji grzewczych w Wiśle

Instalacje grzewcze, ich odpowiedni dobór, montaż i serwis to jedna z fundamentalnych usług Ziterm. Swoje usługi świadczymy w Wiśle i innych miastach na terenie całego województwa śląskiego. Zapraszamy do kontaktu, sytuację każdego z naszych klientów rozpatrujemy indywidualnie, koszty mogą się więc różnić. Nasi konsultanci dostępni są do Waszych usług zarówno pod numerem telefonu, jak i poprzez formularz kontaktowy.

  [page-generator-pro-related-links limit="4" orderby="rand" order="asc" group_id="1119"]