Klimatyzacja Gliwice

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Wysokie temperatury latem mogą być szczególnie dokuczliwe. Nasze domy potrafią rozgrzać się do to takiego stopnia, że trudno je później schłodzić. Właśnie wtedy na pomoc przychodzi klimatyzacja, do niedawna będąca przywilejem jedynie dużych budynków użytkowych. Dzisiaj ceny klimatyzatorów i ich montażu nie są już tak zaporowe i wielu właścicieli domów się na nie decyduje.

Ziterm oferuje kompleksowy montaż i serwis klimatyzacji w Gliwicach i okolicy.

Rodzaje i działanie klimatyzacji

Klimatyzator to najtańszy sposób na zapewnienie odpowiednich warunków temperaturowo-wilgotnościowych w domu czy mieszkaniu. Warto podkreślić, że klimatyzacja to nie wentylacja. Te dwa procesy bardzo się różnią, a często są ze sobą mylone. Obie te instalacje nie wykluczają jednak swojego działania i powinny wzajemnie się uzupełniać.

Głównym zadaniem klimatyzacji jest schładzanie powietrza podczas upałów oraz usuwanie wilgoci, a co za tym idzie wytwarzaniu korzystnego mikroklimatu w pomieszczeniach. Specyfika działania klimatyzatora przypomina pracę lodówki. Każde urządzenie składa się z części wewnętrznej – parownika i zewnętrznej – skraplacza. Oprócz tego w jej skład wchodzi sprężarka, zawór rozprężny i wentylatory.

Na rynku dostępne są zarówno klimatyzatory stacjonarne, jak i przenośne (monoblokowe i split). Pierwsze z nich wybierane są jednak znacznie częściej, gdyż gwarantują lepsze efekty swojej pracy.

Klimatyzacja Gliwice

Klimatyzacja w Gliwicach – czy to się opłaca?

Decydując się na montaż klimatyzacji w Gliwicach, możemy liczyć na kilka zalet tego rozwiązania:

  • Komfort termiczny w całym domu (komfort termiczny nie jest jedynie kwestią samopoczucia, istotny jest również dla osób z chorobami serca, czy cierpiących na problemy z układem oddechowym. Zwłaszcza podczas upałów zapewnienie odpowiedniej temperatury i wilgotności powietrza jest ważne dla naszego zdrowia)
  • Jakość powietrza (dzięki klimatyzacji mamy ciągły dostęp do świeżego powietrza, pobieranego z zewnątrz)
  • Większa wydajność, lepsze samopoczucie, spokojny sen (zasypianie w nagrzanym pokoju latem może być udręką, klimatyzacja sprawi, że zaśniemy bez problemu, a to przełoży się na naszą wydajność i samopoczucie).

Montaż i serwis klimatyzacji w Gliwicach

W skład naszych usług wchodzi zarówno pomoc w doborze najlepszego klimatyzatora, jak i jego montaż oraz serwis klimatyzacji na terenie Gliwic. Czas w jakim realizujemy zlecenia zależny jest od miejsca, nakładu koniecznej do wykonania pracy oraz rodzaju wybranych klimatyzatorów.

Zapraszamy do kontaktu, chętnie doradzimy i odpowiemy na wszelkie pytania. W Ziterm ściśle współpracujemy z markami Haier, Rotenso, Sinclair oraz LG, zatem urządzenia które zamontujemy są najwyższej jakości.

    [page-generator-pro-related-links limit="4" orderby="rand" order="asc" group_id="688"]