Klimatyzacja Jaworzno

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Letnie upały potrafią być bardzo męczącym okresem. Wielu z nas marzy o przyjemnym rześkim strumieniu powietrza, którego tak często brakuje w nagrzanych pomieszczeniach. Właśnie z tego powodu wiele osób decyduje się na montaż w domu czy mieszkaniu klimatyzacji.

W Ziterm klimatyzację montujemy i serwisujemy na terenie całego Jaworzna i okolicy. Ściśle współpracujemy z markami Haier, Gree, Sinclair, Rotenso oraz LG zapewniając przy tym najwyższej jakości sprzęt do Waszej dyspozycji.

Jak działa klimatyzacja?

Mimo wielu rodzajów dostępnych klimatyzatorów ich działanie jest bardzo podobne i najprościej porównać je do lodówki.

W ich skład wchodzi agregat sprężający, który spręża czynnik chłodzący i odprowadza powstałe przy tym powietrze oraz parownik, który obniża temperaturę powietrza pobieranego z pomieszczenia. Warto jednak pamiętać, że klimatyzatory mają możliwość odwrócenia trybu swojej pracy, tak aby zamiast chłodzić, ogrzewać powietrze.

Jakie jest więc główne zadanie klimatyzacji? Obróbka powietrza w pomieszczeniach, nadanie mu odpowiedniej temperatury i wilgotności.

Klimatyzacja Jaworzno

Jakie klimatyzatory mogę wybrać?

Ze względu na budowę wyróżniamy klimatyzatory typu:

 • Monoblok (pojedyncza jednostka, różniąca się od typu split sposobem odprowadzania gorącego powietrza. W przypadku monobloku odprowadza się je odpowiednim przewodem umieszczanym w otworze okiennym lub poprzez podłączenie bezpośrednio do kanału wentylacyjnego)
 • Split (jeden z najpopularniejszych typów klimatyzatora na polskim rynku. Składa się z dwóch jednostek – wewnętrznej i zewnętrznej połączonych parą rur miedzianych w izolacji, która umożliwia przepływ czynnika chłodniczego)
 • Multi-split (od splitów różnią się tym, że do jednej jednostki zewnętrznej podłącza się kilka jednostek wewnętrznych)

Klimatyzatory split i multi-split dodatkowo można podzielić na podstawie sposobu montażu. Zależy on od preferencji użytkowników i może być związany m.in. z efektem wizualnym, jaki chcemy osiągnąć. I tak mamy klimatyzatory:

 • Ścienne
 • Ścienno-przysufitowe
 • Przypodłogowe
 • Kasetonowe
 • Kanałowe
 • Zalety i wady klimatyzacji w Jaworznie

  Do głównych zalet posiadania klimatyzacji należą:

  1. Komfort termiczny i wilgotność odpowiednia dla potrzeb człowieka
  2. Czyste i jonizowane powietrze
  3. Środowisko korzystne dla dzieci, osób starszych i tych z problemami nadciśnienia i układu krążenia

  Jeśli zaś chodzi o wady, to warto pamiętać, że klimatyzacja wymaga regularnego sprawdzania i czyszczenia. W najwyższym trybie działania klimatyzator może również pobierać większą ilość mocy, a za tym stoją większe rachunki za prąd.

  Montaż i serwis klimatyzacji w Jaworznie

  Wszystkich zainteresowanych instalacją klimatyzacji w Jaworznie lub okolicy zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Mogą Państwo zrobić to korzystając z naszego numeru telefonu lub wypełniając formularz kontaktowy.

  Na podstawie rozmowy ustalimy jakie urządzenie będzie najlepsze, aby następnie móc sprawnie zamontować klimatyzację.

   [page-generator-pro-related-links limit="4" orderby="rand" order="asc" group_id="688"]