Klimatyzacja Rybnik

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Klimatyzacja przestała być domeną biurowców czy wielkich galerii. Dzisiaj klimatyzatory stają się powszechne również w domach i mieszkaniach. Jako wielofunkcyjne urządzenia dają one nie tylko przyjemne ochłodzenie latem, ale i ogrzewanie zimą dodatkowo oczyszczając powietrze.

Ważne jest jednak aby dobór i montaż klimatyzacji odbył się prawidłowo, dlatego warto powierzyć go w doświadczone ręce. W Ziterm montujemy i serwisujemy klimatyzację na terenie Rybnika i okolic. Ściśle współpracujemy z markami Haier, Rotenso, Gree i LG, zapewniając najlepszą jakość usług.

Klimatyzacja – rodzaje i działanie

Na początku warto sobie uświadomić, że klimatyzacja to nie to samo co wentylacja. Mimo, że są to dwa zupełnie inne procesy to doskonale wzajemnie się uzupełniają.

Klimatyzator, jak lodówka składa się z sześciu podstawowych elementów: parownika, skraplacza, sprężarki, zaworu rozprężonego i wentylatorów.

Jak działa? Nie jest to szczególnie skomplikowany proces – opiera się on na czynniku roboczym, którego obieg między parownikiem a skraplaczem schładza powietrze. Dzięki sprężarce i zaworowi przechodzi w fazę ciekłą lub gazową. Cały proces parowania może odbyć się gdy z pomieszczenia zabrane zostanie ciepło, a dzięki procesowi skraplania jest na koniec usuwane na zewnątrz budynku.

Jakie rodzaje klimatyzatorów rozróżniamy? Ze względu na budowę – monoblok, split i multi-split. Te drugie to najchętniej wybierany rodzaj, można je podzielić ze względu na miejsce, w jakim chcemy go zamontować:

  • Ścienny
  • Podłogowo-sufitowy
  • Kasetonowy
  • Kanałowy

Najczęściej polecanym rozwiązaniem w domach jednorodzinnych jest klimatyzator ścienny typu split.

Klimatyzacja Rybnik

Dlaczego warto zainwestować w klimatyzator w Rybniku?

Po pierwsze klimatyzacja zapewnia komfort termiczny, a to pozytywnie wpływa zarówno na nasze samopoczucie, jak i zdrowie. Bardzo wysokie temperatury to duże niebezpieczeństwo dla dzieci, osób starszych i cierpiących na choroby kardiologiczne i takie związane z układem oddechowym. Takim osobom posiadanie klimatyzatora jest wręcz zalecane.

Klimatyzator poza ochładzaniem powietrza i dbaniem o jego wilgotność wykrywa stopień jego zanieczyszczenia.

O popularności klimatyzacji decyduje również korzystny stosunek jej jakości do ceny – są one po prostu opłacalne. Posiadają one także liczne dodatkowe funkcje, mogą spełniać rolę pompy ciepła, dzięki czemu przydadzą się zimą, są w stanie oczyszczać powietrze poprzez specjalne filtry antybakteryjne itp.

Choć zalety zdecydowanie przewyższają wady, to warto o nich wspomnieć. Najczęściej wymienianą jest konieczność regularnego przeglądu i czyszczenia klimatyzacji. Dla niektórych uciążliwy może być również dźwięk urządzenia zwłaszcza typu monoblok.

Montaż i serwis klimatyzacji w Rybniku

Usługi montażu i serwisu klimatyzacji w Rybniku wykonujemy kompleksowo i rzetelnie już od lat. Od początku jesteśmy obecni przy etapie decyzyjnym, rozmawiamy z klientem, pomagamy w wyborze urządzeń, montujemy je, a w razie potrzeby serwisujemy.

Zapraszamy do kontaktu – telefonicznego lub poprzez formularz kontaktowy, nasi specjaliści pomogą Państwu w wyborze najlepszych rozwiązań.

    [page-generator-pro-related-links limit="4" orderby="rand" order="asc" group_id="688"]