Odkurzacz centralny Chorzów

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Niezbędny proces któremu powinniśmy poddawać każdy dom to sprzątanie. Często ta czynność jest przykrym obowiązkiem. Rozwiązaniem tego problemu jest odkurzacz centralny, niehałaśliwy i poręczny przyjaciel domu.

Firma Ziterm posiada w swym zakresie kompleksowe usługi związane z centralnym odkurzaczem w Chorzowie oraz w okolicy.

Z czego składa się odkurzacz centralny?

Sam w sobie odkurzacz centralny jest rozwiązaniem bardzo inteligentnym oraz nowoczesnym. Ułatwia on i usprawnia dokładniejsze sprzątanie domu. Instalacja centralnego odkurzacza składa się z niezbędnych elementów tworzących jedną całość. Zalicza się do nich:

  • Jednostkę centralną odkurzacza – zawiera ona tzw. agregat stacjonarny, czyli najważniejszy element całej instalacji.
  • Instalację PVC (instalacja ssąca) – ten element instalacji montuje się w ścianach oraz podłodze budynku. Dzięki niej zanieczyszczenia trafiają do odkurzacza centralnego przez specjalny wąż ssący.
  • Ostatnim elementem są gniazda ssawne, które montuje się podobnie jak gniazdka elektryczne w ścianach. Gniazda te łączą się z PVC. Wpięty jest do nich specjalny wąż ssący, za pomocą którego nieczystości są zasysane.
Odkurzacz centralny Chorzów

Filtracja powietrza w centralnym odkurzaczu

Filtracja powietrza w odkurzaczu centralnym odbywa się najczęściej na 2 sposoby:

  • Poprzez separatory cykloniczne - kurz wyodrębniany jest za pomocą fizycznej siły odśrodkowej. Moc odkurzacza pozostaje niezmienna, nawet gdy worek z nieczystościami się zapełnia. Gwarantuje to komfort użytkowania. Takie separatory dzielą się na kompaktowe oraz rozdzielone
  • Separatory workowe – w nich kurz wychwytywany jest poprzez specjalny worek, który opada tuż po wyłączeniu jednostki

Dlaczego warto zainwestować w odkurzacz centralny w Chorzowie?

Wybierając firmę Ziterm do instalacji jednostki centralnej w Chorzowie, warto zapoznać się z wadami i zaletami takiego rozwiązania.

Jedyną wadą wydaje się być cena montażu czy naprawy w przypadku usterki. Koszty instalacji są na ogół dużo większe jeśli chcemy zamontować ją w już istniejącym domu, jednak jeśli chcemy wykonać ją w nowo powstającym domu, to koszt jest dużo mniejszy.

Skontaktuj się z nami!

Masz pytanie? Nasi wykwalifikowani specjaliści na pewno pomogą oraz rozwieją wszelkie wątpliwości w sprawie montażu odkurzacza centralnego w Chorzowie!
    [page-generator-pro-related-links limit="3" orderby="rand" order="asc" group_id="1550"]
    [page-generator-pro-related-links limit="3" orderby="rand" order="desc" group_id="1550"]