Odkurzacz centralny Częstochowa

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Przeszkadza Ci hałaśliwy odkurzacz? Masz już dość jego ciężaru, nieporęczności i nieprzyjemnego zapachu po sprzątaniu? Remedium na wszystkie niedogodności może okazać się zastosowanie odkurzacza centralnego.

Ziterm w swojej ofercie posiada montaż centralnego odkurzacza w Częstochowie oraz w okolicy.

Czym jest i jak działa odkurzacz centralny?

Odkurzacz centralny to główny element w całym systemie odkurzania centralnego. Umiejscowiony jest głównie w miejscach takich jak piwnica bądź garaż, znajdujących się poza sferą mieszkalną. Wszystko to działa na zasadzie podłączenia całego systemu rur prowadzących do pomieszczeń z jednostką centralną. Proces odbywa się poprzez gniazda ssawne, do których poprzez wąż ssący zasysane jest powietrze kierowane do jednostki centralnej. Wszystkie zanieczyszczenia umiejscawiają się w zbiorniku, a powietrze po filtracji wydalane jest na zewnątrz budynku.

W tym miejscu istotnym jest wspomnieć na temat możliwości filtrowania powietrza. Do takich sposobów zalicza się:

 • Separatory cykloniczne – dzielą się na kompaktowe oraz rozdzielone. Ich zadaniem jest wyodrębnienie kurzu przy pomocy siły odśrodkowej, dzięki czemu moc odkurzacza nie ulega zmniejszeniu. Rozwiązanie to zalecane jest wówczas, gdy nie ogranicza nas budżet jaki możemy przeznaczyć na tego typu instalacje.
 • Separatory workowe - ich zadaniem jest wyłapywanie kurzu dzięki specjalnemu workowi, który opada po wyłączeniu centralnego odkurzacza, co powoduje iż zanieczyszczenia wpadają do zbiornika.
Odkurzacz centralny Częstochowa

Zalety i wady odkurzacza centralnego w Częstochowie

Porównując centralny odkurzacz względem innych metod odkurzania zauważyć możemy wiele zalet, do których zalicza się:

 • Wyeliminowanie hałasu – dzięki lokalizacji odkurzacza, jego dźwięk nie dochodzi do części mieszkalnej.
 • Łatwość w obsłudze oraz wygoda działania – wąż ssący jest stosunkowo lekki, a zatem neutralizuje to możliwość ewentualnych uszkodzeń mebli, podłogi oraz dywanów. Z kolei ciężko dostępne miejsca przestaną być problemem.
 • Ulga dla alergików. Centralny odkurzacz pozwala na dokładniejsze sprzątanie, dzięki czemu osoby uczulone będą narażone na mniej czynników typu roztocza czy drobnoustroje, ponieważ niemal wszystkie z nich transportowane są do specjalnego pojemnika znajdującego się we wnętrzu budynku.
 • Skuteczność oraz niska awaryjność – odkurzacz centralny posiada zdecydowanie większą moc niż ten tradycyjny. Dzięki temu sprzątanie jest efektywniejsze i szybsze.
 • Jedną z niewielu wad posiadania odkurzacza centralnego jest jego koszt, który jest wyższy niż w przypadku tradycyjnego odpowiednika. Objawia się to m.in. droższymi kosztami ewentualnej naprawy. Warto jednak zaznaczyć, że odkurzacz centralny to inwestycja na wiele lat i podwyższa również klasę budynku.

Montaż i instalacja odkurzaczy centralnych w Częstochowie

Prawidłowy montaż oraz instalacja urządzenia to rzeczy niezbędne, by korzystać z odkurzacza centralnego przez wiele lat. Stąd tak istotne jest powierzenie tych zadań firmie z doświadczeniem, a takie posiada Ziterm.

Skontaktuj się z nami!

Masz pytanie? Nasi wykwalifikowani specjaliści na pewno pomogą oraz rozwieją wszelkie wątpliwości w sprawie montażu odkurzacza centralnego w Częstochowie!




  [page-generator-pro-related-links limit="3" orderby="rand" order="asc" group_id="1550"]
  [page-generator-pro-related-links limit="3" orderby="rand" order="desc" group_id="1550"]