Odkurzacz centralny Gliwice

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Masz już dość hałaśliwego odkurzacza? Przeszkadza ci jego ciężar, nieprzyjemny zapach po sprzątaniu i nieporęczność sprzętu? Lekarstwem na wszystkie te problemy może okazać się odkurzacz centralny.

Ziterm oferuje montaż odkurzacza centralnego w Gliwicach i okolicy.

Czym jest i jak działa odkurzacz centralny?

Odkurzacz centralny jest głównym elementem całego systemu centralnego odkurzania. Montowany jest on zazwyczaj w piwnicy lub garażu, poza strefą mieszkalną. Do jednostki centralnej podłączony jest cały system rur prowadzący do pomieszczeń, gdzie znajdują się gniazda ssawne. Po podłączeniu węża ssącego odkurzacz uruchamia się, a zasysane powietrze kierowane jest do jednostki centralnej. Zanieczyszczenia trafiają do zbiornika, a przefiltrowane powietrze na zewnątrz budynku.

Tutaj warto również wspomnieć o możliwych sposobach filtrowania powietrza. Rozróżnić możemy:

  1. Separatory cykloniczne (wyodrębniają kurz za pomocą siły odśrodkowej. Moc odkurzacza nie zmienia się bez względu na poziom wypełnienia worka kurzem. To rozwiązanie polecamy szczególnie, jeśli nie ograniczają Was finanse. Separatory cykloniczne dzielimy na kompaktowe i rozdzielone)
  2. Separatory workowe (kurz wyłapywany jest dzięki workowi, który opada po wyłączeniu odkurzacza. Wszelkie zanieczyszczenia wpadają do zbiornika)
Odkurzacz centralny Gliwice

Zalety i wady odkurzacza centralnego w Gliwicach

Porównując odkurzacz centralny do standardowych metod odkurzania wyróżnić możemy wiele korzyści, w tym:

  1. Brak hałasu (w związku z tym, że odkurzacz centralny znajduje się w piwnicy lub garażu, dźwięk jego działania nie dochodzi do części mieszkalnej)
  2. Wygoda i prostota obsługi (wąż ssący jest lekki, dzięki niemu nie zniszczysz mebli, dywanów i podłogi. Ciężko dostępne zakamarki czy schody przestaną być problemem)
  3. Mała ilość kurzu (odkurzanie za pomocą odkurzacza centralnego pozwoli na dokładniejsze i higieniczne sprzątanie. Szczególną ulgę przyniesie alergikom, ponieważ niemal 100% roztoczy i drobnoustrojów zasysane jest, a następnie transportowane do pojemnika na kurz)
  4. Skuteczność i mniejsza awaryjność (odkurzacze centralne dysponują nieporównywalnie większą mocą niż tradycyjne sprzęty. Sprzątanie jest więc szybsze i o wiele bardziej efektywne).

Do wad odkurzacza centralnego zaliczyć natomiast możemy wyższy koszt w porównaniu do tradycyjnego odkurzacza, droższe są również ewentualne naprawy. Warto jednak pamiętać, że odkurzacz centralny jest inwestycją na lata, zwiększa również wartość budynku.

Montaż i instalacja odkurzaczy centralnych w Gliwicach

Odpowiedni montaż i instalacja odkurzacza centralnego ma ogromne znaczenie w późniejszym korzystaniu z niego. Warto zastanowić się nad powierzeniem tego zadania doświadczonej firmie takiej jak Ziterm.

Skontaktuj się z nami!

Masz wątpliwości? Nasi specjaliści chętnie pomogą oraz rozwieją wszelkie wątpliwości w sprawie montażu odkurzacza centralnego w Gliwicach!
    [page-generator-pro-related-links limit="3" orderby="rand" order="asc" group_id="1550"]
    [page-generator-pro-related-links limit="3" orderby="rand" order="desc" group_id="1550"]