Odkurzacz centralny Katowice

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Budując dom czy kupując mieszkanie stajemy przed wyborem tego, w jakie instalacje zainwestować. Jednym z dylematów może być decyzja dotycząca odkurzacza centralnego.

Poszukujesz firmy, która oferuje kompleksowy montaż odkurzaczy centralnych w Katowicach i okolicy? W Ziterm chętnie się tego podejmiemy. Możemy udokumentować bogate doświadczenie w branży oraz zapewnić fachową obsługę klienta.

Jak działa odkurzacz centralny?

System centralnego odkurzania składa się z przewodów instalacji zamontowanych w podłodze i ścianach. Jego sercem jest jednostka centralna (odkurzacz) zwykle montowany poza strefą mieszkalną – w garażu albo piwnicy. W domu albo mieszkaniu instalowane są natomiast gniazda, do których podłączamy wąż ssący.

Po podłączeniu węża odkurzacz zaczyna działać, zanieczyszczenia zasysane są do gniazda ssawnego albo szufelkę automatyczną. Później rurami PVC przechodzą one trafiając do odkurzacza centralnego. Tam następuje filtracja, oferujemy dwa jej sposoby :

 1. Separatory cykloniczne (wyodrębniają kurz za pomocą siły odśrodkowej. Moc i komfort odkurzania nie zmienia się nawet przy pełnym worku na kurz)
 2. Separatory workowe (tańsze rozwiązanie, kurz wyłapywany jest dzięki workowi, który opada po wyłączeniu odkurzacza).
Odkurzacz centralny Katowice

Zalety i wady odkurzacza centralnego w Katowicach

W przypadku odkurzacza centralnego zalety zdecydowanie przeważają nad wadami. Inwestując w jednostkę centralną, możemy być pewni:

 1. Cichszej, w porównaniu do tradycyjnego odkurzacza pracy
 2. Wygody i komfortu użytkowania
 3. Braku potrzeby przenoszenia jednego, ciężkiego urządzenia do kolejnych pomieszczeń. Jedna rura ssąca ma długość nawet do 12 m, pozwoli więc posprzątać kilka pomieszczeń
 4. Świetnego rozwiązania dla alergików – brudne powietrze wyrzucane jest poza dom, a pomieszczenia pozostają wolne od kurzu i roztoczy
 5. Mocy ssącej, która sprawia, że odkurzanie staje się szybsze i wydajniejsze.

Jeśli zaś chodzi o wady to wymienić należy przede wszystkim cenę, znacznie wyższą od tradycyjnego odkurzacza. Koszt może być dokuczliwy zwłaszcza jeśli na odkurzacz centralny decydujemy się w już wybudowanym domu, wtedy niezbędne jest przeprowadzenie kosztownego remontu w celu montażu instalacji.

Montaż i instalacja odkurzacza centralnego w Katowicach

Sposób wykonania i montaż odkurzacza centralnego w znaczący sposób wpływa na jego późniejsze działanie. Nie warto więc ryzykować poświęcania tego zadania niedoświadczonej firmie. W Ziterm możemy udokumentować bogate doświadczenie w branży i zapewnić fachową obsługę klienta stosując przy tym najlepszej jakości urządzenia.

Zapraszamy do kontaktu, nasi doradcy odpowiedzą na wszelkie pytania i pomogą w wyborze najlepszej opcji.

Skontaktuj się z nami!

Masz pytanie?Nasi wykwalifikowani specjaliści chętnie pomogą i rozwieją wszelkie wątpliwości w sprawie odkurzacza centralnego!
  [page-generator-pro-related-links limit="3" orderby="rand" order="asc" group_id="1550"]
  [page-generator-pro-related-links limit="3" orderby="rand" order="desc" group_id="1550"]