Odkurzacz centralny Kędzierzyn Koźle

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Hałaśliwy odkurzacz nie daje Ci wytchnienia? Przenoszenie go z miejsca na miejsce staje się z każdym użyciem uciążliwsze? Mamy na to rozwiązanie, którym jest odkurzacz centralny!

Ziterm wykonuje pełen montaż odkurzacza centralnego na terenie Kędzierzyna Koźla oraz okolic.

Czym jest i jak działa odkurzacz centralny?

Jest to urządzenie odkurzające działające w zupełnie inny sposób niż tradycyjne rozwiązanie. W sferze poza mieszkalnej znajduje się jednostka centralna odkurzacza będąca sercem instalacji. Składa się ona z rur poprowadzonych w przemyślany sposób do pomieszczeń. Następnie warto powiedzieć o gniazdach ssawnych, do których zasysane jest powietrze przez specjalny wąż odkurzacza, a wszystkie nieczystości przemieszczane są w kierunku jednostki centralnej gdzie trafiają do specjalnego zbiornika, a powietrze, którym nieczystości się przemieszczały zostaje poddane filtracji, a następnie wyprowadzany jest poza budynek.

Możliwości filtrowania można podzielić na dwa główne sposoby:

 • Poprzez seperatory cykloniczne, które dzielą się na kompaktowe i rozdzielone. Ich zadaniem jest wychwycenie kurzu i pochodnych za pomocą odśrodkowej siły fizycznej przy zachowaniu odpowiedniej mocy działania. Jest to najlepsze rozwiązanie, jednak wymaga większego wkładu finansowego.
 • Poprzez separatory workowe, których zadaniem jest wyłapywanie kurzu za pomocą worka, który opada tuż po wyłączeniu jednostki centralnej, a zanieczyszczenia wpadają do zbiornika.
Odkurzacz centralny Kędzierzyn Koźle

Zalety i wady odkurzacza centralnego w Kędzierzynie Koźlu

W porównaniu z innymi rozwiązaniami systemów usuwania kurzu jednostka centralnego odkurzacza wypada jak najbardziej korzystnie. Przykładami na to są:

 • Mniejszy hałas - lokalizacja odkurzacza sprawia, że działa on zdecydowanie ciszej niż tradycyjne odpowiedniki.
 • Wygoda i prostota – niewielka waga węża ssącego zapobiega niepotrzebnym uszkodzeniom mebli bądź innych rzeczy. Obsługa również jest bardzo prosta, a dotarcie do wszelkich miejsc nie będzie stanowić problemów.
 • Eliminowanie czynników alergicznych – dokładniejsze sprzątanie, to mniejszy kurz oraz mniejsza liczba innych drobnoustrojów czy roztoczy, a to z kolei mniejsze zagrożenia dla alergików.
 • Większa moc! – jednostka odkurzacza centralnego to większa siła ssawna, dzięki czemu można sprzątać w sposób bardziej efektywny.

  Montaż i instalacja odkurzaczy centralnych w Kędzierzynie Koźlu

  Dobrze zainstalowana jednostka centralnego to gwarancja korzystania z niego przez wiele lat. Wybór odpowiedniego zespołu instalatorów jest niezbędny, by ów proces mógł przebiec pomyślnie, dlatego jako Ziterm dajemy Państwu możliwość skorzystania z naszych usług.

  Skontaktuj się z nami!

  Masz pytanie? Nasi wykwalifikowani specjaliści chętnie pomogą i rozwieją wszelkie wątpliwości w sprawie montażu odkurzacza centralnego w Kędzierzynie Koźlu!
   [page-generator-pro-related-links limit="3" orderby="rand" order="asc" group_id="1550"]
   [page-generator-pro-related-links limit="3" orderby="rand" order="desc" group_id="1550"]