Odkurzacz centralny Kraków

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Odgłosy dobiegające do uszu nie dają spokoju ? Przenoszenie odkurzacza z miejsca na miejsce staje się co raz bardziej uciążliwe? Świetną receptą jest montaż odkurzacza centralnego.

Jako firma Ziterm posiadamy w swojej ofercie tego typu usługę jaką jest montaż centralnego odkurzacza w Krakowie i okolicach.

Co to jest i jak działa odkurzacz centralny?

Odkurzacz centralny tworzy całym system odkurzania będąc jednocześnie jego sercem. Znajduje się on w miejscach do tego przeznaczonych typu piwnica czy garaż. Działa w sposób bardzo prosty. Rury poprowadzone są do konkretnych pomieszczeń łączących się z jednostką centralną. Dalej proces odkurzania odbywa się poprzez gniazda ssawne oraz specjalny wąż, który wyprowadza przez nie wszelkie nieczystości lokalizujące się w specjalnym zbiorniku, a powietrze wyprowadzane jest poza budynek. Wszystko dzieje się przy pomocy filtrów.

Poniżej przedstawiamy zalety jakie niesie ze sobą stosowanie centralnego odkurzacza względem jakości powietrza.

  • Separatory cykloniczne – występują dwa rodzaje. Pierwszy to kompaktowy, drugi rozdzielony. Głównym zadaniem ich jest pozbycie się, przy pomocy siły odśrodkowej, kurzu. Jest to rozwiązanie najbardziej efektywne jeśli chodzi o eliminację nieczystości. Zalecamy takie rozwiązanie jeśli pozwalamy sobie na odrobinę wyższy koszt.
  • Separatory workowe – eliminują kurz, który trafia do specjalnego worka po wyłączeniu centralnego odkurzacza. Stamtąd trafiają do zbiornika, chroniąc lokatorów przez alergenami.
Odkurzacz centralny Kraków

Zalety i wady odkurzacza centralnego w Krakowie

Inne systemy wypadają blado przy odkurzaczu centralnym. Oto jego niektóre zalety:

  • Eliminacja większości odgłosów – system centralnego odkurzania jest tak skonstruowany, że zapewnia komfort dźwiękowy wyciszając dotychczasowe odgłosy znane z tradycyjnych modeli.
  • Prostota działania – niewielka waga węża ssącego zapewnia neutralizację możliwości zarysowań, zadrapań, bądź innych zniszczeń, których niechcący można dokonać przy użytkowaniu odkurzacza tradycyjnego. Można stosować wąż ssący w każdej lokalizacji i płaszczyźnie co ułatwia dostanie się do trudno dostępnych miejsc.
  • Przegoń alergię – Użytkowanie odkurzacza centralnego ułatwia zachowanie w domu czystości powietrza co przekłada się na mniejszą ilość alergenów w nim się znajdujących, a to z kolei ogromna ulga dla alergików. Odkurzacz eliminuje kurz oraz nieczystości do zbiornika pozostawiając po sobie czyste powietrze.
  • Lepsza siła – centralny odkurzacz charakteryzuje się większą mocą niż tradycyjny odpowiednik, co przekłada się na szybkość i efektywność działania dając wachlarz korzyści.

Jeśli mowa zaś o przeciwnym biegunie – wadach, to właściwie tylko wyższe koszty ewentualnego serwisu. Pamiętać trzeba jednak, że instalacja odkurzacza centralnego jest instalacją na lata. W łącznym rozrachunku z pewnością wyjdzie ona oszczędniej i się opłaci.

Montaż i instalacja odkurzaczy centralnych w Krakowie

Dobre wykonanie instalacji odkurzacza centralnego daje pewność prawidłowego jego działania i gwarancję niezawodności całego systemu czyszczącego. Na tym przykładzie widać jak ważne jest powierzenie tego zadania odpowiedniemu zespołowi z doświadczeniem, a wszystkie te elementy w swojej ofercie posiada Ziterm.

Skontaktuj się z nami!

Masz pytanie?Nasi wykwalifikowani specjaliści chętnie pomogą i rozwieją wszelkie wątpliwości dotyczące montażu odkurzacza centralnego w Krakowie!
    [page-generator-pro-related-links limit="3" orderby="rand" order="asc" group_id="1550"]
    [page-generator-pro-related-links limit="3" orderby="rand" order="desc" group_id="1550"]