Odkurzacz centralny Rybnik

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Coraz częściej, zwłaszcza w nowo budowanych domach ich użytkownicy decydują się na montaż systemu centralnego odkurzania, czyli tzw. odkurzacza w ścianie. Dzięki niemu sprzątanie przestaje być uciążliwe a hałas i unoszący się kurz odchodzą w zapomnienie. Rozwiązanie to sprawdzi się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach.

Ziterm oferuje montaż instalacji odkurzacza centralnego w Rybniku i okolicy.

Czym jest centralne ogrzewanie?

System centralnego ogrzewania to system rur PCV połączony z jednostką centralną (odkurzaczem), czyli sercem całej instalacji oraz gniazd ssawnych rozmieszczonych w różnych częściach domu. Właśnie do nich podłączany jest lekki i wygodny w użytkowaniu wąż, którym następnie możemy odkurzać pomieszczenie. Gdzie trafiają zanieczyszczenia ze sprzątanych podłóg i dywanów? Do pojemnika w jednostce centralnej, a przefiltrowane i oczyszczone powietrze na zewnątrz budynku.

Rozróżniamy dwa rodzaje filtrowania powietrza – jeśli nie ograniczają Cię finanse to polecamy wybór separatora cyklonicznego, jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, równie dobrym rozwiązaniem będzie system workowy.

Jednostka centralna najczęściej umieszczana jest poza strefą mieszkalną – w piwnicy lub garażu, nie wymaga ona również przenoszenia. Jedyne, z czego korzystamy podczas sprzątania to podłączony do gniazd ssawnych wąż.

Odkurzacz centralny Rybnik

Jakie są zalety i wady odkurzacza centralnego w Rybniku?

Do głównych zalet przemawiających za montażem instalacji odkurzacza centralnego w Rybniku należą:

  • Proste i komfortowe użytkowanie, bez potrzeby ciągłego przenoszenia ciężkiego sprzętu od pomieszczenia do pomieszczenia
  • Mniej kurzu i roztoczy – zanieczyszczone powietrze jest odprowadzane na zewnątrz budynku, jednostka centralna to idealne rozwiązanie dla alergików
  • Mniej hałasu – odkurzacz centralny pracuje nieporównywalnie ciszej niż tradycyjny
  • Brak kabla zasilającego
  • Siła ssąca, która ciągle pozostaje bez zmian

Czy odkurzacz centralny ma więc jakieś wady? W głównej mierze jest nią cena, koszt całej instalacji zdecydowanie przewyższa koszt najdroższych odkurzaczy tradycyjnych. Warto również zaplanować montaż odkurzacza centralnego już na etapie budowy domu, w innym wypadku niezbędny jest kosztowny remont.

Montaż odkurzacza centralnego w Rybniku

Wykonanie instalacji jednostki centralnej ma ogromne znaczenie, gdyż od jakości prac zależeć będzie przyszłe działanie całego systemu. Ziterm posiada ogromne doświadczenie w branży zapewniając przy tym obsługę klienta na najwyższym poziomie.

Zapraszamy do kontaktu, odpowiemy na każde pytanie i pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania.

Skontaktuj się z nami!

Nasi wykwalifikowani specjaliści na pewno pomogą i rozwieją wszelkie wątpliwości w kwestii odkurzacza centralnego!
    [page-generator-pro-related-links limit="3" orderby="rand" order="asc" group_id="1550"]
    [page-generator-pro-related-links limit="3" orderby="rand" order="desc" group_id="1550"]