WENTYLACJE

Dotychczas rola wentylacji była dość zaniedbywana. Najczęściej stosowano tradycyjny system wentylacji, gdzie wymiana powietrza odbywa się poprzez naturalną siłę wyporu. Przekonywującym atutem jest niski koszt wykonania oraz brak mechanizmów, które mogłyby się uszkodzić bądź zepsuć czy wymagałaby zasilania energią elektryczną. Na szczęście, z czasem na popularności zyskują systemy wentylacji mechanicznej z rekuperatorem, czyli urządzeniem do odzysku ciepła. Są one stosunkowo droższe i bardziej skomplikowane, lecz ich zalety zdecydowanie przewyższają wady. Dzięki stałej wymianie określonej ilości powietrza w budynkach, Klienci są zadowoleni z pracy rekuperatorów. Kolejnym i bardzo ważnym aspektem jest efekt chłodzenia jaki można pozyskać podczas upalnych dni, jeśli dodatkowo zastosujemy gruntowy wymiennik ciepła GWC. Sam proces rekuperacji, czyli odzyskiwanie ciepła z usuwanego powietrza sprawia, że wentylacja mechaniczna bardzo zyskuje na atrakcyjności. Dodatkowo, taki rodzaj systemu przyczynia się do spadku zapotrzebowania na energię do ogrzewania o kilkadziesiąt procent w każdym budynku, w którym taka instalacja została zamontowana.
Jednym z rozwiązań jakie posiadamy w naszej ofercie to przewody wentylacyjne PE-FLEX, którę przyłączane są do skrzynek rozdzielczych. Wykonane są one z wysokiej jakości tworzywa PE-HD, a co za tym idzie, zapewniają higienę instalacji. Co więcej, posiadają powłokę wewnętrzną zawierającą dodatki bakteriobójcze, grzybobójcze i antystatyczne. Wytrzymałość i wspaniała elastyczność kanałów pozwala na idealne rozprowadzenie instalacji w budynku.
Drugim stosowanym i polecanym przez nas systemem jest Zehnder ComfoAir Q. Te centrale wentylacyjne przewyższają obecne standardy energetyczne w Europie. Cechuje je oszczędność energii, łatwość montażu, serwisu oraz projektowania. Przyłącza są wymienne z prawej na lewą stronę. Są niezwykle ciche i idealnie nadają się do domów zamieszkałych przez alergików. Czyste i świeże powietrze gwarantowane jest w każdych warunkach atmosferycznych. Dodatkowo, centrale Zehnder ComfoAir Q wyposażone są w czujniki CO2. Jakby wymienionych zalet było mało to jeszcze sterowanie nimi jest dziecinne proste. Zapraszamy do kontaktu i na bezpłatną konsultację. Nasi instalatorzy chętnie przedstawią sposób działania central oraz rozwieją wszelkie wątpliwości.