Wentylacja Będzin

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Wentylacja jest jedną z tych instalacji, które szczególnie wpływają na komfort mieszkania i użytkowania pomieszczeń. Jakość powietrza, którym oddychamy, jest bowiem kluczowa dla naszego zdrowia.

Specjalizacją Ziterm jest montaż i serwis wentylacji w Będzinie i innych miastach na terenie całego województwa śląskiego.

Dlaczego warto zainwestować w wentylację w Będzinie?

Głównym zadaniem wentylacji jest usuwanie z pomieszczeń zanieczyszczeń i szkodliwych substancji zastępując je świeżym powietrzem. W nieodpowiednio wentylowanych miejscach mieszkańcy mogą skarżyć się na bóle głowy, pieczenie oczu, problemy z koncentracją oraz na jeszcze poważniejsze – astmę, alergie oraz infekcje dróg oddechowych. Zła wentylacja szkodzi także budynkom – rozwój grzybów pleśniowych powoduje korozję elementów ich konstrukcji. Wentylacja nieprzerwanie złączona jest również ze zużyciem energii za ogrzewanie.

Jakie rozwiązania mam do wyboru?

Zaproponować możemy wybór jednego z dwóch rodzajów wentylacji: grawitacyjnej oraz mechanicznej.

  1. Wentylacja grawitacyjna, czyli naturalna

    Działa w oparciu o różnicę temperatur, a także gęstość powietrza wewnątrz i na zewnątrz oraz wiatr. Ten rodzaj wentylacji nie wymaga instalacji elektrycznej. Planowanie takiej wentylacji musi być bardzo dokładne, zależy bowiem od wielu czynników. Plusem tego rozwiązania jest brak elementów ruchomych, a co za tym idzie – brak większych usterek.

  2. Wentylacja mechaniczna, czyli rekuperacja

    Konieczność w budownictwie energooszczędnym. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest możliwość odzyskiwania ciepła. Instalacja ta opiera się o specjalne urządzenie – rekuperator. To rozwiązanie nie wymaga dodatkowych napowietrzników i nawiewników, dostarczając świeże powietrze, które szybko się nagrzewa.

Wentylacja w Będzinie – jaki to koszt?

Cena wentylacji zależy od indywidualnej sytuacji każdego z naszych klientów. Zadzwoń do nas lub skorzystaj z formularza kontaktowego, pomożemy Ci w dobrze najlepszego rozwiązania.