Wentylacja Chorzów

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Wentylacja to zorganizowany proces usuwania zanieczyszczonego powietrza i zastępowania go świeżym. Skuteczny jest on tylko pod warunkiem ciągłego działania, w innym przypadku mieszkańcy będą borykać się ze złym samopoczuciem, wilgocią czy zaparowanymi szybami.

Ziterm oferuje montaż oraz serwis wentylacji w Chorzowie i innych miastach województwa śląskiego.

Wentylacja w Chorzowie – komu to potrzebne?

Powietrze na Śląsku pozostawia wiele do życzenia. Oddychanie spalinami i innymi szkodliwymi substancjami może bardzo negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Zła wentylacja w domu lub mieszkaniu może doprowadzić do wilgoci, grzyba na ścianach, bólów głowy, alergii czy infekcji dróg oddechowych. Odpowiednio zamontowana i efektywna wentylacja ma więc ogromny wpływ na zdrowie oraz samopoczucie mieszkańców. Pomaga również utrzymywać dom w dobrym technicznym stanie.

Z jakich rodzajów wentylacji mogę skorzystać?

Proponujemy wybór jednego z dwóch głównych rodzajów wentylacji: grawitacyjną, czyli naturalną oraz mechaniczną, czyli rekuperację.

  1. Wentylacja grawitacyjna

    Rozwiązanie obecne w większości polskich domów. Jego wadą jest uzależnienie od temperatury na zewnątrz budynku. Najlepiej działa, gdy jest ona niższa, czyli zimą, latem natomiast nie jest w ogóle efektywna. Wentylacja grawitacyjna opiera się na wbudowanych, pionowych kanałach wentylacyjnych doprowadzających ciepłe powietrze z pomieszczeń na zewnątrz. Zaletą tego rozwiązania jest brak zasilania elektrycznego.

  2. Wentylacja mechaniczna, czyli rekuperacja

    Zyskujące na popularności rozwiązanie. Stanowi ono nieodłączny element budownictwa energooszczędnego. Główną zaletą rekuperacji jest możliwość odzyskiwania ciepła. Wentylację mechaniczną wykonuje się w zastępstwie grawitacyjnej. Nasi klienci chwalą sobie efekt chłodzenia, jaki można uzyskać w najbardziej upalne dni. Rekuperacja przyczynia się spadku zapotrzebowania na energię potrzebną do ogrzewania nawet o kilkadziesiąt procent dostarczając świeże i czyste powietrze. Rekuperacja to jedyne rozwiązanie pozwalające na stałą wymianę powietrza przy jednoczesnym odzysku ciepła.

Chciałbym zamontować wentylację w Chorzowie – co muszę zrobić i ile to kosztuje?

Montaż i serwis wentylacji w Chorzowie jest jedną z fundamentalnych usług Ziterm. Pomożemy w wyborze odpowiedniego rodzaju rozwiązania, każdego naszego klienta traktujemy indywidualnie – koszty określamy na podstawie konkretnych przypadków. Jesteś zainteresowany montażem wentylacji w Chorzowie? Świetnie! Skontaktuj się z jednym z naszych konsultantów, poznaj ofertę Ziterm i w razie potrzeby umów na spotkanie.