Wentylacja Chrzanów

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Wentylacja to proces oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń i szkodliwych substancji zapewniając przy tym świeżość. Dlaczego jest taka ważna? To proste, nasze otoczenie ciągle ulega nowym zanieczyszczeniom, a jakość powietrza ma istotny wpływ zarówno na nasze zdrowie, jak i samopoczucie.

Wentylacja często bywa mylona z klimatyzacją, warto jednak pamiętać, że są to dwa różne procesy. Zadaniem wentylacji jest usuwanie z naszego otoczenia zanieczyszczeń i zastępowanie ich świeżym i czystym powietrzem. Klimatyzacja natomiast nadaje powietrzu konkretnych właściwości np. nawilża je, ochładza albo osusza.

W Ziterm zajmujemy się zarówno montażem, jak i serwisem wentylacji w Chrzanowie i okolicy.

Z jakich rodzajów wentylacji w Chrzanowie mogę skorzystać?

Wentylacja może następować w sposób naturalny lub mechaniczny.

Wentylacja grawitacyjna, czyli naturalna działa na zasadzie różnicy temperatur wewnątrz i na zewnątrz budynku. Powietrze dostaje się do pomieszczeń przez nieszczelności w oknach lub drzwiach albo przez specjalne nawiewniki wydostając się przez kratki wentylacyjne. Warto także zaznaczyć, że skuteczność tej wentylacji zależy od warunków atmosferycznych – im zimniej na zewnątrz, tym wentylacja jest skuteczniejsza. Latem jest właściwie bezużyteczna.

Wentylacja mechaniczna to np. rekuperacja, czyli proces odzyskiwania energii z zanieczyszczonego powietrza za pomocą specjalnego urządzenia – rekuperatora. Warto zaznaczyć, że w przypadku rekuperacji wymiana zanieczyszczonego powietrza na świeże następuje o każdej porze roku, we wszystkich pomieszczeniach, bez otwierania okien i straty energii. Najważniejszą korzyścią rekuperacji jest to, że w okresie zimowym z jej pomocą zaoszczędzić można nawet 50% kosztów ogrzewania budynku.

Korzyści zamontowania rekuperacji w Chrzanowie

1. Świeże powietrze cały rok, o każdej porze

Warunku atmosferyczne na zewnątrz nie mają wpływu na działanie rekuperacji. Świeże powietrze obecne jest w domu 365 dni w roku, niezależnie od pory roku

2. Oszczędność

Zaoszczędzamy zarówno na budowie kominów wentylacyjnych i kominków dachowych, jak i na kosztach eksploatacji oraz instalacji systemu grzewczego. Dom z rekuperacją charakteryzuje się mniejszym zapotrzebowaniem na ciepło, rachunki za ogrzewanie mogą zmniejszyć się od 30 do nawet 50%.

3. Komfort i zdrowie

Rekuperacja gwarantuje mniejsze ryzyko przeciągów i obniżenie wilgoci w pomieszczeniach. Dzięki niej możemy szybko i skutecznie pozbyć się uciążliwych domowych zapachów.

Jakie są koszty montażu wentylacji w Chrzanowie?

Wszystko uzależnione jest od indywidualnej sytuacji klienta. Każdą sprawę rozpatrujemy inaczej, dlatego gorąco zachęcamy do kontaktu – telefonicznego lub poprzez formularz kontaktowy. Nasi doradcy postarają się rozwiać Twoje wątpliwości i przedstawić szczegóły oferty.