Wentylacja Cieszyn

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Budowa domu to niemałe wyzwanie a co za tym idzie konieczność współpracy z wieloma fachowcami m.in. takimi od wentylacji. Jakość powietrza, jakim oddychamy ma podstawowe znaczenie dla naszego życia, dlatego warto zadbać o nie już na etapie powstawania budynku.

Ziterm specjalizuje się w montażu i serwisie wentylacji na terenie Cieszyna i innych miast województwa śląskiego.

Czy warto zainwestować w wentylację w Cieszynie?

Zdecydowanie tak. Jeśli dbamy o nasze zdrowie powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego jak istotne jest świeże i czyste powietrze wokół nas. W domu bez odpowiedniej wentylacji narażamy się na działanie szkodliwych związków takich jak dwutlenek węgla czy para wodna, które powodują bóle głowy, infekcje dróg oddechowych i wywołują reakcje alergiczne. Wilgoć spowodowana złą wentylacją może prowadzić do znanego nam wszystkim grzyba, wilgotnych ścian i okien.

Z jakich rodzajów wentylacji mogę skorzystać?

Proponujemy wybór jednej z dwóch opcji – wentylacji grawitacyjnej oraz mechanicznej.

  1. Wentylacja grawitacyjna

    Jej działanie opiera się na różnicy temperatur na zewnątrz i wewnątrz budynków. Najefektywniejsza jest więc zimą, latem natomiast staje się kompletnie nieskuteczna. Pozostanie jedynie próba ratowania się otwieraniem okien. Z zalet tego rozwiązania – nie wymaga ona żadnej instalacji elektrycznej, co sprawia, że ilość usterek zostaje mocno ograniczona.

  2. Wentylacja mechaniczna

    Rozwiązanie to zyskuje na popularności, stając się nieodłącznym elementem budownictwa energooszczędnego. Najważniejszym elementem tej instalacji jest rekuperator – specjalne urządzenie, które pozwala dodatkowo odzyskiwać ciepło. Rekuperację wykonujemy w zastępstwie wentylacji grawitacyjnej. Jeśli zdecydujemy się na to rozwiązanie oszczędzimy na braku konieczności budowy kanałów do wentylacji, nawiewników i napowietrzników. Rekuperacja sprawia również, że spada zapotrzebowanie na energię do ogrzewania nawet o kilkadziesiąt procent.

Chcę zamontować wentylację w Cieszynie – ile to będzie kosztować?

Naszą fundamentalną usługą jest montaż i serwis wentylacji w Cieszynie. Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą, skontaktuj się z nami – telefonicznie lub poprzez formularz kontaktowy. Każdego z naszych klientów traktujemy indywidualnie, koszt naszej pracy zależy więc od wielu czynników.