Wentylacja Dąbrowa Górnicza

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Śląsk to szczególne miejsce, kojarzymy je z kopalniami, uprzemysłowieniem i co za tym idzie kiepską jakością powietrza. Właśnie dlatego tak ważne jest byśmy dbali o wentylację! Świeże powietrze to lepsze samopoczucie i zdrowie nas oraz naszych bliskich.

Ziterm specjalizuje się w montażu i serwisie wentylacji na terenie Dąbrowy Górniczej i innych miast w całym województwie śląskim.

Czy wentylacja w Dąbrowie Górniczej jest potrzebna?

Oczywiście! Rola wentylacji już niejednokrotnie była lekceważona. Ludzie nie zdają sobie jednak sprawy, ile zanieczyszczeń znajduje się w powietrzu wokół nas. Wentylacja chroni m.in. przed infekcjami dróg oddechowych, alergiami, bólami głowy, a także wilgocią i zagrzybionymi ścianami.

Rodzaje wentylacji dostępne dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej

W Ziterm proponujemy dwa główne rodzaje wentylacji – grawitacyjną i mechaniczną.

Wentylacja grawitacyjna to najstarsza, najłatwiejsza i jednocześnie najpopularniejsza opcja. Jako taka nie jest jednak pozbawiona wad. Główną z nich jest sposób działania wentylacji – uzależniona jest ona bowiem od temperatury na zewnątrz budynku, czym niższa tym lepiej. Najefektywniej wentylacja działa więc zimą, najgorzej latem. Do jej zalet należą jednak brak zasilania elektrycznego oraz mała ilość usterek – nie ma bowiem elementów, które mogłyby się zepsuć.

Wentylacja mechaniczna, inaczej rekuperacja to nieodłączny element każdego energooszczędnego domu. Mimo sporych kosztów montażu, zalety tej opcji bez wątpienia je wynagradzają. Rekuperator oprócz stałego dostarczania świeżego i czystego powietrza pozwala także na ograniczenie strat ciepła.. Zapotrzebowanie na energię do ogrzewania zmniejsza się nawet o kilkadziesiąt procent.

Jestem zainteresowany wentylacją w Dąbrowie Górniczej – ile to będzie kosztować?

Naszą specjalizacją jest montaż i serwis wentylacji grawitacyjnych oraz rekuperacji. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z jednym z naszych konsultantów, pomożemy Ci w doborze najlepszego rozwiązania i dopasujemy do niego koszty. Zależą one bowiem od indywidualnej sytuacji każdego klienta.