Wentylacja Gliwice

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Rola wentylacji do niedawna była mocno zaniedbywana. Nie zdajemy sobie jednak sprawy ile szkodliwych i niekorzystnych substancji oraz związków znajduje się w powietrzu. Mogą one negatywnie wpływać nie tylko na nasze zdrowie, ale i samopoczucie powodując bóle głowy, uczucie zmęczenia a w skrajnych przypadkach nawet choroby układu oddechowego. Brak odpowiedniej wentylacji może ponadto szkodzić budynkowi czy mieszkaniu, w którym mieszkamy. Główną konsekwencją jest wilgoć a wraz z nią zaparowane szyby czy grzyb na ścianach.

Ziterm specjalizuje się w montażu i serwisie wentylacji na terenie całego województwa śląskiego. Nasze usługi świadczymy również w Gliwicach i okolicy.

Wentylacja Gliwice – dostępne rodzaje

Do zaproponowania mamy dwa główne rodzaje wentylacji – naturalną, czyli grawitacyjną i mechaniczną.


  1. Wentylacja grawitacyjna

    Tradycyjne rozwiązanie, którego skuteczność zależy w dużej mierze od różnicy temperatur zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. To najprostszy i najstarszy sposób wymiany powietrza. Polega na wybudowaniu pionowych kanałów wentylacyjnych, które odprowadzają ciepłe powietrze z pomieszczeń na zewnątrz. Zaletami tego rozwiązania jest brak potrzeby montowania jakiegokolwiek urządzenia mechanicznego i rozprowadzania instalacji wentylacyjnej. Pamiętać należy o tym, że funkcjonowanie wentylacji grawitacyjnej w stu procentach zależy od czynników atmosferycznych, nasila się więc zimą.

  2. Wentylacja mechaniczna (rekuperacja)

    Rozwiązanie, które ostatnio bardzo zyskuje na popularności. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem, czyli urządzeniem do odzysku ciepła jest co prawda wyborem droższym i bardziej skomplikowanym, ale jego zalety znacząco to wynagradzają. Nasi klienci chwalą sobie efekt chłodzenia, jaki można uzyskać w trakcie upalnych dni. Sama rekuperacja sprawia, że wentylacja mechaniczna staje się niezwykle atrakcyjna. Przyczynia się do spadku zapotrzebowania na energię do ogrzewania nawet o kilkadziesiąt procent i dostarcza świeże, filtrowane powietrze. Jedynie rekuperacja pozwala na stałą wymianę powietrza przy jednoczesnym odzysku ciepła.

Chcę zamontować wentylację w Gliwicach – co muszę zrobić i jaki będzie koszt?

Montaż i serwis wszystkich rodzajów wentylacji w Gliwicach jest jedną z naszych fundamentalnych usług. Zapewnimy pomoc w wyborze najlepszego rozwiązania i w związku z tym, że każdego klienta traktujemy indywidualnie - obliczymy koszty wykonania naszej pracy. Mieszkasz w Gliwicach albo okolicy? Świetnie, zadzwoń do nas albo skorzystaj z naszego formularza kontaktowego. Nasi konsultanci przedstawią Ci ofertę i umówią spotkanie.