Wentylacja Jastrzębie-Zdrój

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Wentylacja to proces nieustannego usuwania zanieczyszczonego powietrza z pomieszczeń i zastępowaniu go świeżym i czystym. Do niedawna jej rola była mocno niedoceniana, tymczasem jest niezwykle istotna.

Specjalizacją Ziterm jest montaż i serwis wentylacji w Jastrzębiu-Zdroju i innych miastach województwa śląskiego.

Warto zamontować wentylację w Jastrzebiu-Zdroju?

Jakość powietrza w naszym otoczeniu ma ogromne znaczenie dla zdrowia i samopoczucia. Głównym zadaniem wentylacji jest usuwanie z niego wszelkich zanieczyszczeń i szkodliwych dla człowieka substancji jednocześnie doprowadzając do pomieszczeń świeże i czyste powietrze. Nieefektywna wentylacja może doprowadzić do wilgoci, zagrzybionych ścian, bólów głowy, alergii i infekcji dróg oddechowych. Zwłaszcza dla mieszkańców Śląska odpowiednia wentylacja powinna być priorytetem.

Rodzaje dostępnych dla mieszkańców Jastrzębia-Zdroju wentylacji.

Dla naszych klientów mamy dwa rodzaje wentykacji: grawitacyjną i mechaniczną.

  1. Wentylacja grawitacyjna

    Rowiązanie najczęściej spotykane w polskich domach. Ten rodzaj wentylacji działa na zasadzie różnicy temperatur. Najlepiej sprawdza się zimą, najgorzej latem. Cała instalacja opiera się na pionowych kanałach wentylacyjnych, które odprowadzają ciepłe powietrze z pomieszczeń na zewnątrz. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest brak zasilania elektrycznego, jest więc dość odporna na usterki.

  2. Wentylacja mechaniczna (rekuperacja)

    Bardzo popularne rozwiązanie wśród naszych klientów, które gorąco polecamy. Rekuperacja stała się nieodłącznym elementem budownictwa energooszczędnego. Ten rodzaj wentylacji umożliwia ograniczenie strat ciepła nawet o 50%. Decydując się na to rozwiązanie, oszczędzamy na braku konieczności budowy kanałów do wentylacji. Nie musimy również montować nawiewników i napowietrzników. W domu z rekuperatorem czuć wyraźną świeżość, a jego rozmiar nie wymaga dużej ilości miejsca.

Wentylacja w Jastrzębiu-Zdroju – jaki to koszt?

Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji naszego klienta. Do każdego z nich podchodzimy inaczej, koszty więc mogą się różnić. Jeśli potrzebujesz szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz kontaktowy.