Wentylacja Katowice

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Jakość powietrza w naszym najbliższym otoczeniu ma ogromne znaczenie nie tylko dla zdrowia, ale i samopoczucia. Właśnie dlatego tak istotna jest odpowiednia wentylacja pomieszczeń, w których przebywamy i żyjemy. Wentylacja była jeszcze do niedawna bardzo ograniczaną i niedocenianą kwestią, co stanowiło ogromny błąd. Należy bowiem pamiętać, że do efektywnej wentylacji nie wystarczy uchylenie okna, potrzebny jest odpowiednio zaprojektowany i zamontowany system.

Ziterm specjalizuje się w montażu i serwisie wentylacji w Katowicach i innych miastach województwa śląskiego.

Wentylacja w Katowicach – czy to ma sens?

Oczywiście, że tak! Żyjemy w czasach, kiedy większość swojego czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach. Głównym zadaniem wentylacji jest usuwanie z tych pomieszczeń wszelkich zanieczyszczeń i zastępowanie ich czystym, świeżym powietrzem. Odpowiednio zamontowana i efektywna wentylacja ma ogromny wpływ na zdrowie oraz samopoczucie człowieka a dodatkowo utrzymuje dom w dobrym, technicznym stanie. Zła wentylacja doprowadza do dobrze nam wszystkim znanej wilgoci czy grzybowi na ścianach, a co za ty idzie : bólów głowy, alergii czy infekcji dróg oddechowych.

Z jakich rodzajów wentylacji mogę skorzystać, mieszkając w Katowicach?

Możemy zaproponować dwa główne rodzaje wenylacji : grawitacyjną, czyli naturalną, obecną w większości domów oraz mechaniczną, czyli rekuperację.


  1. Wentylacja grawitacyjna

    Działa ona na zasadzie różnicy temperatur. Najlepiej sprawdza się, gdy na zewnątrz jest niska temperatura np. zimą. Latem ratować możemy się jedynie otwieraniem okien, wentylacja grawitacyjna bowiem nie zadziała. Należy również pamiętać, że jeśli różnica temperatur będzie zbyt duża może dojść do zbyt intensywnego przepływu powietrza. Do niewątpliwych zalet tego rozwiązania należy natomiast to, że nie wymaga ona zasilania elektrycznego, co sprawia, że jest ona niezawodna w sensie braku usterek. Cała instalacja nie ma bowiem elementów, które mogłyby się popsuć.

  2. Wentylacja mechaniczna (rekuperacja)

    Mocno zyskujące na popularności rozwiązanie, które jest obecnie nieodłącznym elementem budownictwa energooszczędnego. Główną zaletą tego rozwiązania jest możliwość odzyskiwania ciepła. Wentylacja mechaniczna wykonywana jest w zastępstwie grawitacyjnej. Decydując się na to rozwiązanie, oszczędzamy głównie na braku konieczności budowy kanałów do wentylacji. Nie musimy również montować nawiewników i napowietrzników. Sama rekuperacja sprawia również, że spada zapotrzebowanie na energię do ogrzewania nawet o kilkadziesiąt procent dostarczając jednocześnie świeże i filtrowane powietrze.

Chciałbym zamontować wentylację w Katowicach – gdzie powinienem się zgłosić i ile to kosztuje?

Jedną z fundamentalnych usług Ziterm jest montaż i instalacja różnych rodzajów wentylacji w Katowicach i okolicy. Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą, to koniecznie skontaktuj się z naszymi konsultantami – telefonicznie lub poprzez nasz formularz kontaktowy. Zbadamy Twoją sytuację i pomożemy dobrać odpowiednie rozwiązanie. Podamy Ci także cenę, zależy ona bowiem od indywidualnej sytuacji każdego klienta.