Wentylacja Michałowice

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Jedną z instalacji, jaką musimy wybrać planując budowę domu jest system wentylacyjny. Często mylona z klimatyzacją, wentylacja pełni niezwykle ważną rolę w każdym domu – dba o jakość powietrza jego mieszkańców. Śląsk to miejsce, gdzie szczególnie narażeni jesteśmy na zanieczyszczenia powietrza, które mogą przełożyć się na nie tylko na bóle głowy, ale także złe samopoczucie, choroby dróg oddechowych czy alergie.

Zitem proponuje Państwu zarówno montaż, jak i serwis wentylacji w Michałowicach i okolicy.

Dlaczego powinienem zamontować wentylację w Michałowicach?

Powodów jest co najmniej kilka:

  1. Czyste powietrze jest nam koniecznie potrzebne przez cały czas, o każdej porze roku. Zwłaszcza że większość czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach.
  2. Odpowiednio zamontowana wentylacja zadba o dobry stan techniczny Twojego domu czy mieszkania. Dzięki efektywnej wymianie powietrza pozbędziesz się wilgoci i powstrzymasz rozwój grzyba na ścianach i oknach.
  3. Wentylacja pozwoli na usunięcie z naszego otoczenia substancji i związków takich jak: dwutlenek węgla, para wodna, tlenek węgla, dym papierosowy i wiele, wiele innych
  4. Zniwelujemy bóle głowy, pieczenie oczu, problemy z koncentracją, ryzyko rozwoju chorób układu oddechowego, alergii i astmy.

Jakie rodzaje wentylacji w Michałowicach mogę wybrać?

Dla naszych klientów proponujemy dwa rodzaje wentylacji – grawitacyjną, czyli naturalną i mechaniczną, czyli rekuperację.

Wentylacja grawitacyjna, czyli naturalna

To najczęściej spotykane rozwiązanie w polskich domach. Jego zasadniczą wadą jest jednak zależność od różnicy temperatur wewnątrz i na zewnątrz budynku – działa zimą, latem natomiast jest bezużyteczna. Cała instalacja oparta jest na pionowych kanałach wentylacyjnych, których zadaniem jest odprowadzanie ciepłego powietrza z pomieszczeń na zewnątrz. Zaletą jest brak potrzeby montowania dodatkowych urządzeń, cała instalacja nie potrzebuje zasilania elektrycznego, a to ogranicza ryzyko usterek.

Wentylacja mechaniczna, czyli rekuperacja w Michałowicach

Wariant szczególnie popularny wśród naszych klientów. Co wpływa na jego wyjątkowość? Przede wszystkim możliwość odzyskiwania energii z zanieczyszczonego powietrza za pomocą specjalnie przeznaczonego do tego urządzenia – rekuperatora. Znaczącą różnicą między rekuperacją, a wentylacją naturalną jest wymiana zanieczyszczonego powietrza w każdych warunkach, o każdej porze roku, bez hałasu. Rekuperacja jest w stanie zagwarantować spadek zapotrzebowania na energię konieczną do ogrzewania nawet o kilkadziesiąt procent, zapewniając przy tym świeże i czyste powietrze. Rekuperacja to jedyne rozwiązanie na rynku, które pozwala na stałą wymianę powietrza jednocześnie odzyskując ciepło.

Koszt montażu wentylacji w Michałowicach

W Ziterm gwarantujemy montaż i serwis wentylacji w Michałowicach i okolicy. Zapewnimy pomoc w wyborze najlepszego rozwiązania i określimy koszty, które uzależnione są od indywidualnej sytuacji każdego z naszych klientów. Interesuje Cię rekuperacja? Skontaktuj się z nami, nasi konsultanci czekają!