Wentylacja Mikołów

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Współczesne budownictwo oraz postęp technologiczny sprawiły, że domy są bardzo, ale to bardzo szczelne. Celem jest oczywiście zachowanie w środku jak największej ilości ciepła. Cierpi na tym jednak przepływ świeżego powietrza wewnątrz budynku co stanowi nie lada problem. Pamiętać należy bowiem, że efektywnej wentylacji nie uzyskamy poprzez uchylanie okien. Konieczny jest dobrze zaprojektowany i zamontowany system – w tym możemy Wam pomóc!

Firma Ziterm specjalizuje się w montowaniu i serwisowaniu wentylacji w Mikołowie i okolicy.

Czy wentylacja w Mikołowie ma sens?

Jak najbardziej! Rola wentylacji do tej pory jest mocno niedoceniana. Ludzie nie zdają sobie sprawy ile zanieczyszczeń i szkodliwych substancji potrafi znajdować się w powietrzu wokół nas. Alergie, zmęczenie, bóle głowy czy infekcje dróg oddechowych to tylko część negatywnych skutków braku odpowiednio wentylowanego powietrza. Cierpi na tym również stan techniczny budynku, pojawia się wilgoć a z nią, chociażby grzyb na ścianach.

Rodzaje dostępnych dla mieszkańców Mikołowa wentylacji.

Zaproponować możemy dwa rodzaje wentylacji : grawitacyjną (naturalną) i mechaniczną z rekuperatorem.


  1. Wentylacja grawitacyjna

    Najstarszy i zarazem najprostszy oraz najpopularniejszy sposób wentylacji budynków. Nie jest on pozbawiony wad, do głównych należy fakt, że aby wentylacja działała efektywnie, muszą zajść odpowiednie warunki na zewnątrz. Temperatura na dworze musi wynosić maksymalnie ok. 12 stopni C. Latem na świeże i przefiltrowane powietrze nie możemy zatem liczyć. Do zalet rozwiązania należą : brak potrzeby zasilania elektrycznego oraz nikła ilość usterek – instalacja nie ma elementów, które mogłyby się zepsuć.

  2. Wentylacja mechaniczna z rekuperacją

    Nieodłączny element każdego energooszczędnego domu. Mimo sporego kosztu montażu jego zalety bez wątpienia go wynagradzają. Rekuperator pozwala na ograniczenie strat ciepła spowodowanych bezpośrednio wentylacją. Spada więc zapotrzebowanie na energię do ogrzewania nawet o kilkadziesiąt procent dostarczając dodatkowo świeże i przefiltrowane powietrze.

Jestem zainteresowany montażem wentylacji w Mikołowie – co powinienem zrobić i ile to wszystko kosztuje?

Specjalizacją Ziterm jest projekt, montaż i serwis wentylacji grawitacyjnych oraz mechanicznych z rekuperatorem. Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z jednym z naszych konsultantów, pomoże Ci on w doborze najlepszego rozwiązania i dopasuje do niego koszty. Są one ustalane indywidualnie i zależą od sytuacji oraz rodzaju zlecenia klienta.