Wentylacja Myślenice

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Proces oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń i szkodliwych substancji, czyli wentylacja jest niezwykle ważna i konieczna w każdym nowoczesnym i bezpiecznym domu. Dlaczego? Głównie ze względu na to, że otoczenie wokół nas ulega nieustannym zanieczyszczeniom, a to może mieć fatalny wpływ zarówno na nasze zdrowie, jak i samopoczucie.

arto także pamiętać, że wentylacja to nie to samo co klimatyzacja. Zadaniem wentylacji jest usuwanie z domu wszelkich zanieczyszczeń i szkodliwych substancji zastępując je świeżym i czystym. Co nam grozi jeśli o to nie zadbamy? Mieszkańcy domu mogą cierpieć na bóle głowy, alergie, choroby dróg oddechowych, a nawet astmę. Nieefektywna wentylacja szkodzi również budynkom – rozwojowi grzyba i pleśni, która powoduje korozję elementów ich konstrukcji.

Ziterm oferuje montaż oraz serwis wentylacji w Myślenicach i okolicy.

Rodzaje wentylacji w Myślenicach

Zasadniczo do wyboru są dwa rodzaje wentylacji: grawitacyjna, czyli naturalna i rekuperacja.

Pierwsza opcja, czyli wentylacja naturalna to najstarsza i najbardziej popularna opcja. To wszystko nie oznacza jednak, że najlepsza. Jak działa wentylacja grawitacyjna? Poprzez różnicę temperatur na zewnątrz i wewnątrz budynku. W pionowych kominach wentylacyjnych powstaje ciąg wypierający zanieczyszczone powietrze z domu, zastępując je następnie świeżym, zasysanym z zewnątrz. Taki sposób działania ma jedną zasadniczą wadę – wentylacja uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Tak więc zimą jest w pełni efektywna, latem natomiast całkowicie bezużyteczna.

Wentylacja mechaniczna to rozwiązanie szczególnie przez nas polecane a jej działanie opiera się na zupełnie innym schemacie niż wentylacja naturalna.

Rekuperacja w Myślenicach – jak działa i czy warto w nią zainwestować?

Rekuperacja to szczególny rodzaj wentylacji, pozwala bowiem na odzyskiwanie energii. Stanowi alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań, którą wyróżnia wiele zalet:

  1. Ograniczenie strat cieplnych (Rekuperacja pozwala na odzyskiwanie ciepła, co prowadzi do obniżenia rachunków za ogrzewanie nawet o 50%)
  2. Świeże powietrze o każdej porze roku, 24h na dobę
  3. Dzięki rekuperatorowi można dostosować ilość powietrza do swoich indywidualnych potrzeb
  4. Brak komarów, much, przeciągów, pleśni czy długotrwale utrzymujących się nieprzyjemnych zapachów
  5. Rekuperacja dobrze łączy się z klimatyzacją

Rekuperacja to jedyne rozwiązanie pozwalające na stałą wymianę powietrza przy jednoczesnym odzysku ciepła.

Serwis i montaż wentylacji w Myślenicach

Serwis i montaż zarówno wentylacji naturalnej, jak i rekuperacji w Myślenicach należą do fundamentalnych usług firmy Ziterm. Zachęcamy do kontaktu – telefonicznego lub poprzez formularz kontaktowy. Każdego z naszych klientów traktujemy indywidualnie, koszty również ustalamy dopiero po przeanalizowaniu sytuacji. Zgłoś się do nas, nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na wszystkie twoje pytania.