Wentylacja Pszczyna

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Żyjemy w czasach, kiedy większość czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach – czy to w pracy, czy w domu. Coraz bardziej jednak zależy nam na tym, by warunki, w jakich przebywamy, były jak najlepsze. Co ma do tego wentylacja? Jej zadaniem jest oczyszczanie powietrza wokół nas z zanieczyszczeń i zastępowanie go nowym - czystym i świeżym. Wszystko to aby zapewnić sobie klimat jak najodpowiedniejszy do naszych potrzeb.

Wentylacja w znaczącym stopniu wpływa na nasze zdrowie i stan techniczny budynku, w jakim mieszkamy. Ziterm specjalizuje się zarówno w montażu, jak i serwisie wentylacji w Pszczynie i okolicy.

Jakie rodzaje wentylacji mogę wybrać?

Istnieją dwa główne rodzaje wentylacji: grawitacyjna, czyli naturalna oraz mechaniczna, do której zaliczyć możemy rekuperację.

Wentylacja grawitacyjna a mechaniczna – różnice

Wentylacja naturalna, czyli najbardziej popularna, korzysta z naturalnego ruchu powietrza. Jej działanie opiera się na różnicy temperatury i gęstości powietrza na zewnątrz i wewnątrz budynku. Najlepiej działa ona przy niskich temperaturach np. zimą, latem natomiast staje się bezskuteczna. Wentylacja grawitacyjna to zdecydowanie najprostszy i najstarszy sposób wymiany powietrza. Wymaga zbudowania pionowych kanałów wentylacyjnych, w których – jeśli zostaną spełnione wszystkie konieczne warunki – wytwarza się cug. Wtedy właśnie powietrze wewnętrzne wyciągane jest przez komin, a w jego miejsce nawiewane jest nowe, świeże.

Wentylacja mechaniczna opiera się na urządzeniu wspomagającym i wymuszającym obieg powietrza wewnątrz budynku. W przypadku rekuperacji jest to rekuperator. Cechą szczególną tego rozwiązania jest fakt, że pozwala na odzysk ciepła. Jak działa sama maszyna? Zasysa ona zanieczyszczone powietrze wyprowadzając je na zewnątrz, najpierw jednak odzyskując z niego ciepło, by na końcu zastąpić je czystym i świeżym, które to jest przefiltrowane przez filtry w tym również antysmogowe.

Jakie są zalety rekuperacji w Pszczynie?

1. Ciągłe, niczym nieskrępowane usuwanie dwutlenku węgla i innych szkodliwych substancji z powietrza

2. Świeże powietrze w domu 24/7, cały rok – niezależnie od pory roku

3. Brak konieczności wietrzenia pomieszczeń

4. Ograniczenie strat cieplnych

5. Brak kurzu, wilgoci i pleśniowych

Koszt montażu i serwisu wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej w Pszczynie

Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji klienta. Gorąco zachęcamy do kontaktu – telefonicznego lub przez formularz zgłoszeniowy. Nasi doradcy odpowiedzą na wszystkie wasze pytania, podpowiedzą, która opcja będzie najkorzystniejsza i obliczą wstępne koszty.