Wentylacja Rybnik

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Jeśli do tej pory myślałeś, że świeże powietrze w domu zapewni Ci po prostu otwarcie okna to jesteś w błędzie. Aby powietrze wokół Ciebie było oczyszczone z zanieczyszczeń i szkodliwych substancji, które mogą zaszkodzić Tobie, twoim bliskim oraz twojej posesji potrzebujesz efektywnie działającej wentylacji.

Ziterm oferuje montaż i serwis wentylacji (w tym rekuperacji) w Rybniku, okolicy i innych miastach na terenie całego województwa śląskiego.

Mieszkam w Rybniku – po co mi wentylacja?

Powietrze na Śląsku nie należy do najczystszych. Na co dzień oddychamy spalinami, szkodliwymi substancjami i najróżniejszymi związkami, które mogą bardzo negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie. Brak wentylacji może doprowadzić do bólów głowy, reakcji alergicznych, a nawet chorób dróg oddechowych. Wentylacja chroni ponadto Twój dom lub mieszkanie przed uszkodzeniem. Jej brak sprzyja powstawaniu wilgoci, pleśni i grzyba.

Rekuperacja w Rybniku, a może naturalna wentylacja grawitacyjna - co wybrać?

  1. Wentylacja grawitacyjna

    Tradycyjne rozwiązanie, które zna każdy z nas. Jego główną wadą jest zależność od temperatury na zewnątrz budynku. Wentylacja grawitacyjna działa bowiem najlepiej zimną, latem natomiast nie. Całość opiera się na pionowych kanałach wentylacyjnych, które odprowadzają ciepłe powietrze z pomieszczeń na zewnątrz. Jakie są zalety tego rozwiązania? Przede wszystkim nie wymaga ono zasilania elektrycznego i jest mocno odporne na usterki.

  2. Wentylacja mechaniczna (rekuperacja)

    Bardzo popularne rozwiązanie, które gorąco polecamy. Wentylacja mechaniczna już od dawna stała się nieodłącznym elementem budownictwa energooszczędnego. Dlaczego tak bardzo stawiamy na rekuperację w Rybniku? Ponieważ umożliwia ona ograniczenie strat ciepła spowodowanych wentylacją budynku, nawet o 50%. Rekuperatorem nazywa się centralę wentylacyjną, która składa się z dwóch wentylatorów – wywiewnego i nawiewnego oraz wymiennika ciepła. Jak to wszystko działa? Świeże powietrze z zewnątrz zasysane jest przez czerpnię jednym kanałem do centrali wentylacyjnej, a z niej kanałami przepływa do głównych pomieszczeń mieszkalnych. Nawiewane jest przez zamocowane w suficie lub w ścianach anemostaty albo kratki wentylacyjne. Rekuperator to małe urządzenie, jego zaletą jest więc niewielka ilość potrzebnego dla niego miejsca.

Ile kosztuje wentylacja grawitacyjna lub rekuperacja w Rybniku?

Wszystko zależy od sytuacji. Sprawa każdego z naszych klientów rozpatrywana jest indywidualnie. Zadzwoń do nas lub skorzystaj z formularza kontaktowego, a nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.