Wentylacja Sosnowiec

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Wentylacja to proces usuwania z pomieszczeń zanieczyszczonego powietrza i dostarczania w jego miejsce świeżego. Do niedawna jej rola była mocno ograniczana i niedoceniana, tymczasem jest ona niezwykle istotna.

Firma Ziterm specjalizuje się w montażu i serwisie wentylacji w Sosnowcu i innych miejscach na terenie całego województwa śląskiego.

Wentylacja w Sosnowcu – po co mi to?

O wentylacji warto pomyśleć przede wszystkim ze względu na ilość szkodliwych substancji i związków w powietrzu, które mogą mieć negatywne skutki dla naszego zdrowia i samopoczucia. Należą do nich m.in. para wodna i dwutlenek węgla. Brak wentylacji, a co za tym idzie niepozbywanie się ich może doprowadzić do bólu głowy, zmęczenia i chorób układu oddechowego. Uszkodzeniu ulec może również sam budynek lub mieszkanie – brak wentylacji sprzyja pojawianiu się wilgoci, a z nią zaparowanych szyb i zagrzybionych ścian.

Mieszkam w Sosnowcu – jaki rodzaj wentylacji mogę wybrać?

Ziterm w swojej ofercie szczególnie proponuje dwa rodzaje wentylacji – grawitacyjną, czyli naturalną i mechaniczną, czyli tą z mechanizmem odzysku ciepła -rekuperatorem.

  1. Wentylacja grawitacyjna

    Ten rodzaj wentylacji używany w większości domów. Działa jednak tylko wtedy, gry zostaną spełnione odpowiednie warunki na zewnątrz budynku. Jeśli będą one sprzyjające – za takie uznaje się temperaturę poniżej 12 stopni C – może wytworzyć się różnica ciśnień, która zaciągnie powietrze z zewnątrz i wentylacja zadziała. Co jednak, jeśli mamy środek lata i temperatura na zewnątrz wynosi 30 stopni? Wtedy nawiewniki nie pomogą, a świeże powietrze nie napłynie.

  2. Wentylacja mechaniczna (rekuperacja)

    Zyskujące na popularności rozwiązanie, które koniecznością stało się w budownictwie energooszczędnym. Ogromną zaletą tego rodzaju wentylacji jest możliwość odzyskiwania ciepła z usuwanego powietrza wentylacyjnego. Co wchodzi w skład wentylacji z rekuperatorem? Czerpnia (pobiera powietrze z zewnątrz) i wyrzutnia powietrza (usuwa powietrze). Czerpnię umieszcza się na zewnątrz budynku, a wyrzutnie najczęściej montuje się na dachu np. w formie komina. W domu z rekuperatorem cały czas czuć wyraźną świeżość. Rekuperacja jest droższym rozwiązaniem, ale jego zalety znacząco to wynagradzają.

Wentylacja w Sosnowcu – szczegóły i koszt instalacji.

Działanie w zakresie montażu i serwisu wszystkich rodzajów wentylacji jest jedną z naszych fundamentalnych usług. Prosimy o kontakt, nasi konsultanci pomogą w wyborze najlepszego rozwiązania. Jeśli chodzi o koszty, to każdego klienta traktujemy indywidualnie – wszystko zależy od konkretnych sytuacji i wybranych rozwiązań.