Wentylacja Wodzisław Śląski

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Rola wentylacji do niedawna była mocno ograniczana i niedoceniana. Zwłaszcza na Śląsku to ogromny błąd! Pozwala ona bowiem na usuwanie z pomieszczeń zanieczyszczonego powietrza i dostarczaniu w jego miejsce świeżego.

Ziterm specjalizuje się w montażu i serwisie wentylacji w Wodzisławiu Śląskim oraz w innych miejscach na terenie całego województwa śląskiego.

Wentylacja w Wodzisławiu Śląskim – czy to ma sens?

Jak najbardziej. Większość swojego czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach. Warto zadbać, by powietrze się w nich znajdujące było świeże i pozbawione szkodliwych dla naszego zdrowia i samopoczucia substancji. Odpowiednio zamontowana i efektywna wentylacja zadba również o dobry stan techniczny waszego domu i mieszkania zapobiegając pojawianiu się wilgoci oraz grzyba na ścianach. Jesteś alergikiem? W takim razie wentylacja to jedna z rzeczy, o którą powinieneś zadbać! Dzięki odpowiedniemu oczyszczaniu powietrza w swoim otoczeniu ustrzeżesz się bólów głowy i infekcji oddechowych.

Z jakich rodzajów wentylacji mogę skorzystać?

W Ziterm proponujemy wentylację grawitacyjną i mechaniczną, czyli rekuperację.

  1. Wentylacja grawitacyjna

    To najstarszy, najprostszy i jednocześnie najpopularniejszy w polskich domach sposób wymiany powietrza. Opiera się na wbudowanych pionowych kanałach wentylacyjnych, które odprowadzają ciepłe powietrze z pomieszczeń na zewnątrz. W przypadku wentylacji grawitacyjnej warto wspomnieć o warunku jej działania – efektywna jest jedynie zimą, latem nie zadziała.

  2. Wentylacja mechaniczna (rekuperacja)

    Wariant coraz częściej wybierany przez naszych klientów. Wentylacja mechaniczna najlepiej sprawdzi się w nowoczesnych, szczelnych i energooszczędnych domach. Rekuperacja to gwarancja świeżego powietrza niezależnie od pory roku. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość odzyskiwania ciepła, dzięki temu możemy oszczędzić na ogrzewaniu domu – nawet do 50%.

Chcę zamontować wentylację w Wodzisławiu Śląskim – ile to kosztuje i co muszę zrobić?

Jeśli interesuje Cię nasza oferta, serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz kontaktowy. Sytuację każdego klienta rozpatrujemy i wyceniamy indywidualnie. Po zbadaniu Twojej sytuacji nasi konsultanci pomogą w wyborze odpowiedniego rozwiązania i na tej podstawie wyliczą koszty.