Wentylacja Zawiercie

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Nie ma nic ważniejszego niż poczucie komfortu i bezpieczeństwa w domu. Aby osiągnąć satysfakcję w tych kwestiach musimy zadbać o wiele spraw jeszcze na etapie budowy domu. Jedną z instalacji o jakiej powinniśmy pomyśleć jest wentylacja. Odpowiednio dobrana i działająca dostarczy nam świeże i czyste powietrze 24 godziny na dobę, a to przełoży się na nasze zdrowie i samopoczucie.

Ziterm specjalizuje się w montażu i serwisie wentylacji w Zawierciu i innych okolicznych miejscowościach.

Jakie cechy wyróżniają prawidłowo działającą wentylację?

Efektywna i profesjonalnie zamontowana wentylacja musi:

  • Być wydajna
  • Skutecznie oczyszczać powietrze ze związków takich jak dwutlenek węgla, para wodna itd.
  • Działać sprawnie i cicho
  • Eliminować pleśń i wilgoć, chroniąc tym samym zarówno zdrowie mieszkańców, jak i stan budynku
  • Zapewniać odpowiedni poziom powietrza
  • Zmniejszać zapotrzebowanie na energię cieplną
  • Pracować zawsze i wszędzie (niezależnie od pory czy warunków atmosferycznych na zewnątrz budynku)

Jakie rodzaje wentylacji w Zawierciu mogę wybrać?

W naszej ofercie znajdą Państwo jej dwa główne rodzaje – wentylację grawitacyjną (naturalną) i mechaniczną (rekuperację).

Wentylacja naturalna to znane i powszechne rozwiązanie stosowane w większości polskich domów. Działa na zasadzie różnicy temperatur, im jest ona większa, tym lepiej. Najlepiej funkcjonuje zimą, najgorzej latem – jest to największa wada całego rozwiązania. Można więc powiedzieć, że wentylacja naturalna jest dość archaiczna, nie potrafi bowiem zapewnić nam świeżego i czystego powietrza o każdej porze roku.

Wentylacja mechaniczna, czyli rekuperacja to rozwiązanie szczególnie przez nas polecane. Działa ona dzięki specjalnemu urządzeniu – rekuperatorowi.

Dlaczego warto pomyśleć o montażu rekuperacji w Zawierciu?

Przemawia za tym kilka argumentów:

  1. Świeże powietrze otrzymujemy cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych i temperatury na zewnątrz budynku
  2. Oszczędność pieniędzy – zaoszczędzamy zarówno na budowie kominów wentylacyjnych i dachowych, jak i na kosztach samej instalacji oraz jej eksploatacji. Dom z rekuperacją ma o wiele mniejsze zapotrzebowanie na ciepło, dzięki temu rachunki za ogrzewanie mogą się zmniejszyć nawet o 50%.
  3. Komfort i zdrowie mieszkańców - rekuperacja jest gwarancją mniejszych przeciągów i wilgoci w pomieszczeniach. Dzięki niej pozbędziemy się także much, komarów i długo utrzymujących się nieprzyjemnych zapachów.

Ile będę musiał zapłacić za montaż wentylacji w Zawierciu?

Sytuacja każdego z naszych klientów może się różnić. Właśnie dlatego unikamy sztywnych ram cenowych. Gorąco zachęcamy do kontaktu – telefonicznego albo poprzez formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie. Nasi doradcy chętnie poinformują Cię o szczegółach naszej oferty i doradzą w wyborze najlepszego rozwiązania.