Wentylacja Żory

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Powietrze pełne jest szkodliwych substancji i związków, które przyjmowane w nadmiarze wpływają zarówno na zdrowie, jak i samopoczucie każdego z nas. Dwutlenek węgla czy para wodna powodować mogą bóle głowy, zmęczenie czy choroby dróg oddechowych. Jednak nie tylko człowiek może ucierpieć, narażone są także budynki. Konsekwencją wilgoci mogą być nie tylko zaparowane szyby, ale również wilgotne ściany czy zagrzybienie konstrukcji budynku.

Ziterm zajmuje się zarówno montażem, jak i serwisem wentylacji w Żorach i okolicy.

Dlaczego wentylacja to najważniejsza instalacja w budynku?

Czyste powietrze potrzebne jest nam cały czas. Bez jedzenia człowiek jest w stanie przeżyć do trzech tygodni, bez wody trzy dni, a bez powietrza… jedynie kilkanaście minut. Ważne jest również to, czym oddychamy – tlenem czy mieszaniną zanieczyszczeń i szkodliwych substancji. Właśnie dlatego wentylacja jest równie ważna co inne instalacje domowe – elektryczne, gazowe, grzewcze, wodno-kanalizacyjne, wpływa na nasze życie.

Z jakich rodzajów wentylacji mogę skorzystać, mieszkając w Żorach?

Do wyboru mamy wentylację grawitacyjną (naturalną) oraz mechaniczną (rekuperacja).

Działanie wentylacji grawitacyjnej opiera się na systemie pionowych kominów, rekuperacja natomiast funkcjonuje przy pomocy specjalistycznego urządzenia – rekuperatora.

Wentylacja naturalna to jednak znak zamierzchłych czasów. Obecnie energooszczędność i szczelność budynków to jedna z podstawowych zasad, jakimi kierują się budujący. Wszystko to sprowadza się do jednego – oszczędności. Wszyscy dążymy do tego, by za ogrzewanie płacić możliwie jak najmniej. Coraz rzadsze występowanie wentylacji grawitacyjnej jest logiczne, chociażby ze względu na coraz częstsze stosowanie ogrzewania podłogowego zamiast klasycznych kaloryferów oraz większą szczelność okien i drzwi. Wszystko to sprawia, że kominy wentylacyjne nie miałyby racji bytu – ciąg powietrza nie mógłby się wytworzyć.

Dlaczego warto pomyśleć o rekuperacji w Żorach?

Rekuperacja to szczególny rodzaj wentylacji mechanicznej, pozwala bowiem na odzyskiwanie energii. Już od dawna stanowi on alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań. Jakie są jednak jej główne zalety?

  • Świeże powietrze – ciągle, bez względu na panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne
  • Oszczędność na ogrzewaniu i możliwość wykorzystania raz wytworzonego ciepła ponownie
  • Możliwość dostosowania ilości powietrza do naszych indywidualnych potrzeb
  • Dzięki rekuperacji nie musimy martwić się o muchy, komary, przeciągi, pleśń czy utrzymujące się nieprzyjemne zapachy
  • Rekuperacja idealnie sprawdza się z klimatyzacją

Ile kosztuje montaż wentylacji w Żorach?

Nie łatwo odpowiedzieć na to pytanie, gdyż sytuacja każdego z naszych klientów rozpatrywana jest indywidualnie ze względu na wiele czynników. Zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami – telefonicznego lub poprzez formularz kontaktowy. Odpowiemy na wszelkie wasze pytania, doradzimy w wyborze najlepszego rozwiązania i oszacujemy orientacyjne koszty.