Wentylacja Żywiec

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

W powietrzu znajduje się wiele szkodliwych związków i substancji, które mogą negatywnie wpłynąć zarówno na nasze zdrowie, jak i samopoczucie. Wentylacja to proces często niedoceniany co jest ogromnym błędem. Prawidłowo działająca jest konieczna, by mieszkańcy danego domu czy mieszkania mogli oddychać świeżym i czystym powietrzem, nie narażając się na niebezpieczeństwo.

Ziterm specjalizuje się w montażu i serwisie wentylacji w Żywcu i innych miastach na terenie całego województwa śląskiego.

Czy warto zainwestować w wentylację w Żywcu?

Oczywiście, wentylacja jest równie kluczowa jak ogrzewanie. Musimy zadbać aby każde pomieszczenie w naszym domu lub mieszkaniu pełne było świeżości. Bez prawidłowo działającego przepływu powietrza narażamy się na negatywny wpływ takich substancji jak dwutlenek węgla czy para wodna, które mogą powodować bóle głowy, uczucie zmęczenia, najróżniejsze choroby dróg oddechowych, wzmacniać reakcje alergiczne i działać rakotwórczo. Kolejną nieprzyjemną konsekwencją braku wentylacji jest wilgoć, która prowadzi do zaparowanych szyb, wilgotnych ścian i pojawiania się grzyba.

Jakie rodzaje wentylacji mogę wybrać?

Proponujemy jedno z dwóch rozwiązań – wentylację grawitacyjną i mechaniczną, czyli rekuperację.

  1. Wentylacja grawitacyjna

    Jej skuteczność zależy od warunków atmosferycznych. Im większa różnica temperatur wewnątrz i na zewnątrz budynku tym jest ona skuteczniejsza. Oznacza to tyle, że wentylacja grawitacyjna działa zimą, a latem jest kompletnie nieefektywna. Do zalet tego rozwiązania niewątpliwie należą niskie koszty eksploatacyjne – działanie tej wentylacji nie wymaga energii elektrycznej.

  2. Wentylacja mechaniczna (rekuperacja)

    W przypadku tego rozwiązania wymiana powietrza nie zależy od warunków atmosferycznych. Sercem tej wentylacji jest rekuperator, który nie tylko napędza, ale i steruje przepływem powietrza w kanałach wentylacyjnych. Rekuperacja stała się nieodłącznym elementem nowoczesnego, energooszczędnego budownictwa. Przyczynia się także do spadku zapotrzebowania na energię potrzebną do ogrzewania nawet o 50%. Rekuperacja to jedyne rozwiązanie, które pozwala na stałą wymianę powietrza przy jednoczesnym odzysku ciepła.

Interesuje mnie montaż wentylacji w Żywcu – ile to kosztuje i co powinienem zrobić?

Montaż i serwis wentylacji w Żywcu to jedna z fundamentalnych usług Ziterm. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza kontaktowego. Nasi konsultanci pomogą w wyborze odpowiedniego rozwiązania. Sprawa każdego z naszych klientów jest rozpatrywana indywidualnie – właśnie dlatego koszty naszej pracy mogą się różnić.