INSTALACJE GRZEWCZE

Ogrzewanie, szczególnie w klimacie w jakim położona jest Polska, jest bardzo istotnym aspektem podczas budowy domu. Jest to decyzja, która powinna być dokładnie przemyślana, ponieważ na rynku dostępne jest wiele rozwiązań, lecz nie każde z nich znajdzie zastosowanie w danym pomieszczeniu bądź domu..Nasza firma dobiera odpowiedni system w zależności od warunków domu, oczekiwań Klienta oraz jego możliwości finansowych. Co więcej, przedstawiamy kilka wariantów oraz opcji, aby następnie przedyskutować wszystkie wady oraz zalety danego systemu na spotkaniu. Staramy się podążać za nadchodzącymi trendami, a zarazem cenimy rozwiązania ekologiczne oraz sprzyjające środowisku.
Ostatnimi czasy największą popularnością cieszą się rozwiązania – ogrzewanie podłogowe oraz pompy ciepła.

Ogrzewanie podłogowe

Jest ono ogrzewaniem płaszczyznowym. Korzyściami płynącymi z wyboru tego systemu jest korzystny rozkład temperatury w pomieszczeniach, równomierne oddawanie ciepła i„niewidoczne ogrzewanie”, czyli brak widocznych grzejników, co jest sprzyjające w projektowaniu i aranżacji wnętrz. Sam koszt instalacji jest porównywalny do instalacji grzejnikowej. W przypadku naszej firmy, korzystamy z produktów firmy Sigma Li, która oferuje 25 lat gwarancji na rury wykorzystywane do „podłogówki”. Stawiamy jakość usług oraz zadowolenie Klienta na pierwszym miejscu.

Pompa ciepła – kiedy można ją zainstalować?

Idąc tropem ekologii, oszczędności oraz komfortu w instalacji ogrzewania co raz częściej bierze się pod uwagę pompy ciepła. Ma ona niezawodnie `służyć przez kilkadziesiąt lat. Gdy ceny paliw zmieniają się, to pompa ciepła gwarantuje niezmienność w tym zakresie.

Blisko 75% kosztów utrzymania budynku pochłania ogrzewanie. Wybierając pompę ciepła dajemy sobie gwarancję jak najniższych kosztów przez blisko 50 lat. Jest to rozwiązanie przyjazne środowisku. Jako czołowy kraj pod względem ilości zamontowanych pomp ciepła podaje się Szwajcarię, gdzie statystycznie co trzeci dom posiada instalację opartą o pompy ciepła. Również i w naszym kraju tego typu rozwiązanie zyskuje co raz większe grono entuzjastów. Decydując się na pompę ciepła unikamy dodatkowych kosztów, takich jak budowa komina czy też magazynu opału.

Zalety pomp ciepła

Do zalet pomp ciepła zalicza się:

  • Brak konieczności poszukiwania paliwa w dobrej jakości za przystępną cenę.
  • Jedno z najtańszych źródeł energii nie wymagające nadmiarowej obsługi, dzięki czemu zyskujemy sporo czasu
  • Możliwość dostosowania pracy pompy do indywidualnych oczekiwań.
  • Zwrot inwestycji następujący zwykle do 7 lat
  • Prawidłowa instalacja gwarantuje nawet 50 lat żywotności pompy ciepła
  • Przyjazne rozwiązanie dla środowiska
  • Możliwość zasilania pompy ciepła instalacją fotowoltaiczną

Wady pomp ciepła

Do wad pomp ciepła zalicza się jedynie;

  • Wyższą cenę początkową instalacji, warto jednak pamiętać o szybkości zwrotu inwestycji
  • Dźwięk wytwarzany przez instalację nie jest głośny, ale dla bardziej wrażliwych w tym aspekcie mieszkańców może być uciążliwe
  • Pompa ciepła jest nisko temperaturowym źródłem energii, przez co zaleca się stosowanie ogrzewania podłogowego.

POMPY CIEPŁA - opinie klientów, cena, koszt używania, fakty i mity

Nasze realizacje systemów ogrzewania: