Instalacje grzewcze
Pompy ciepla Gliwice

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Pora jesienno-zimowa to prawdziwy sprawdzian dla domowych systemów grzewczych. Zanim zaskoczą nas mroźne dni warto przyjrzeć się stanowi, w jakim znajdują się nasze instalacje i upewnić się, że spełnią one swoją funkcję i przyniosą oczekiwane efekty. Ziterm zajmuje się serwisem i montażem instalacji grzewczych, w tym pomp ciepła i ogrzewania podłogowego w Gliwicach i okolicy.

Instalacja grzewcza - dlaczego jest tak ważna?

Instalacja grzewcza to zespół urządzeń, dzięki którym możemy ogrzać dowolny budynek, w którym przebywają, mieszkają lub pracują ludzie. Od tego, jaki rodzaj systemu grzewczego wybierzemy, zależy jego koszt, komfort użytkowania, eksploatacji oraz aspekty ekologiczne. O efektywnie działającą instalację grzewczą powinniśmy zadbać jak najwcześniej – temperatury późną jesienią i zimą potrafią być bardzo dokuczliwe.

Instalacje grzewcze w Gliwicach – dostępna oferta

Ziterm ma w ofercie szeroką gamę instalacji grzewczych. Do wyboru mają Państwo jedno z rozwiązań tradycyjnych albo alternatywnych :

 • Centralne ogrzewanie – CO

  Wciąż najpopularniejsza metoda ogrzewania, powszechnie stosowana w większości polskich domów. W jej skład wchodzi kocioł, specjalne rurki oraz grzejniki, dzięki którym ciepło rozprowadzane jest po całym budynku. Warto pamiętać, że ogrzewanie węglowe jest mniej ekologiczne, konieczne jest również magazynowanie opału.

 • Instalacje gazowe

  Ogrzewanie gazem to przede wszystkim wysoki komfort i bezobsługowe użytkowanie. Instalacje te są przyjazne środowisku i zajmują mało miejsca.

 • Instalacje elektryczne

  Realizujemy je na różne sposoby (mogą być zbudowane z różnych elementów i źródeł ciepła). Instalacje elektryczne są tanie w instalacji, ale o wiele droższe w eksploatacji.

Pompy ciepła w Gliwicach – jak działają, czy warto w nie zainwestować?

Pompy ciepła to aktualnie najtańszy elektryczny system ogrzewania budynków jednorodzinnych. Jak działają? Najłatwiej porównać je do lodówki, z tą różnicą, że ta pobiera ciepło z wnętrza budynku i oddaje je na zewnątrz, a pompy pobierają ciepło spoza budynku, by następnie przekazać je do wnętrza.

Warto wspomnieć o ekologicznym aspekcie pomp – korzysta ona bowiem z naturalnych, odnawialnych źródeł energii – powietrza, gruntu, a także wody. Dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać ekologiczną energię, która ogrzeje zarówno pomieszczenia, jak i wodę.

Co należy do głównych zalet pomp ciepła? Po pierwsze tanie koszty eksploatacji – energia wytwarzana przez pompy potrafi być nawet 3-4 razy tańsza niż ta, którą otrzymujemy przy wykorzystaniu prądu np. z grzejników/mat grzewczych elektrycznych. Mimo wysokiego kosztu instalacji możemy zagwarantować zwrot inwestycji w ciągu ok. 5 lat. Wybierając to rozwiązanie, obniżamy koszt budowy domu, a sam sprzęt cechuje długa żywotność i walory ekologiczne.

Warto również wspomnieć o braku potrzeby budowy kotłowni i komina – pompy mogą bowiem pracować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku zajmując niewielką ilość miejsca.

Ogrzewanie podłogowe – czy warto je stosować?

Jest to rodzaj ogrzewania płaszczyznowego, które charakteryzuje przede wszystkim niska cena (porównywalna do instalacji grzejnikowej), korzystny rozkład temperatury w pomieszczeniach, równomierne oddawanie ciepła i brak grzejników co wpływa na walory estetyczne wnętrz.

W Ziterm korzystamy z produktów firmy Sigma Li, które oferują aż 25 lat gwarancji.

Koszt i montaż instalacji tradycyjnych, ogrzewania podłogowego i pomp ciepła w Gliwicach.

Montaż i serwis wszelkich oferowanych przez nas systemów grzewczych jest jednym z podstawowych zadań Ziterm. Nie jesteś pewny, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze? Bez obaw, zgłoś się do nas - telefonicznie lub poprzez formularz kontaktowy. Nasi konsultanci przedstawią szczegóły oferty i umówią Cię na spotkanie. Koszt instalacji uzależniony jest od jej typu i indywidualnej sytuacji klienta np. powierzchni, na jakiej będzie wykonywana.

  [page-generator-pro-related-links limit="4" orderby="rand" order="asc" group_id="1119"]