Instalacje grzewcze
Pompy ciepla Gliwice

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Pora jesienno-zimowa to prawdziwy sprawdzian dla domowych systemów grzewczych. Zanim zaskoczą nas mroźne dni warto przyjrzeć się stanowi, w jakim znajdują się nasze instalacje i upewnić się, że spełnią one swoją funkcję i przyniosą oczekiwane efekty. Ziterm zajmuje się serwisem i montażem instalacji grzewczych, w tym pomp ciepła i ogrzewania podłogowego w Gliwicach i okolicy. Świadczymy również na najwyższym poziomie usługę, jaką jest montaż rekuperacji. Staramy się dopasowywać do indywidualnych potrzeb naszych klientów.

Instalacja grzewcza tradycyjna czy powietrzne pompy ciepła?

Instalacja grzewcza to zespół urządzeń, dzięki którym możemy ogrzać dowolny budynek, w którym przebywają, mieszkają lub pracują ludzie. Od tego, jaki rodzaj systemu grzewczego wybierzemy, zależy jego koszt, komfort użytkowania, eksploatacji oraz aspekty ekologiczne. O efektywnie działającą instalację grzewczą powinniśmy zadbać jak najwcześniej – temperatury późną jesienią i zimą potrafią być bardzo dokuczliwe. Nowoczesne systemy grzewcze coraz częściej powstają w oparciu o pompy ciepła. W większych miastach widać szczególnie mocno zainteresowanie nowoczesnymi pompami. Nowe wersje systemów grzewczych pozwalają na pozyskiwanie ciepłej wody użytkowej bez spalania oleju opałowego i tym samym bez zatruwania środowiska naturalnego. Taki olej przejawia bowiem wysoki współczynnik COP i przy tym generuje się mnóstwo spalin. Warto więc sięgać po źródła odnawialne. Interesuje Cię inwestycja w pompy ciepła? Jaką wybrać pompę ciepła na terenie miasta Gliwice?
Oprócz powietrznych pomp ciepła niekiedy słyszy się również o urządzeniach pozyskujących temperaturę z wody. Takie pompy ciepła również znaleźć można w mieście Gliwice. Pompy ciepła są tam szczególnie popularne. W przypadku pompy powietrze powietrze chodzi o pozyskiwanie ciepłoty z atmosfery. Te rozwiązania sprawdzają się szczególnie dobrze w obiektach przemysłowych. Jednak w domach również stosowana jest to urządzenie. Natomiast niekiedy spotykana pompa ciepła powietrze grunt pozwala na pozyskiwanie z gleby gorąca.

Instalacje grzewcze w Gliwicach – dostępna oferta

Ziterm ma w ofercie szeroką gamę instalacji grzewczych. Do wyboru mają Państwo jedno z rozwiązań tradycyjnych albo alternatywnych :

 • Centralne ogrzewanie – CO

  Wciąż najpopularniejsza metoda ogrzewania, powszechnie stosowana w większości polskich domów. W jej skład wchodzi kocioł, specjalne rurki oraz grzejniki, dzięki którym ciepło rozprowadzane jest po całym budynku. Warto pamiętać, że ogrzewanie węglowe jest mniej ekologiczne, konieczne jest również magazynowanie opału.

 • Instalacje gazowe

  Ogrzewanie gazem to przede wszystkim wysoki komfort i bezobsługowe użytkowanie. Instalacje te są przyjazne środowisku i zajmują mało miejsca.

 • Instalacje elektryczne

  Realizujemy je na różne sposoby (mogą być zbudowane z różnych elementów i źródeł ciepła). Instalacje elektryczne są tanie w instalacji, ale o wiele droższe w eksploatacji.

Pompy ciepła w Gliwicach – jak działają, czy warto w nie zainwestować?

Pompy ciepła to aktualnie najtańszy elektryczny system ogrzewania budynków jednorodzinnych. Jak działają? Najłatwiej porównać je do lodówki, z tą różnicą, że ta pobiera temperaturę z wnętrza obiektu i oddaje je na zewnątrz, a pompy pobierają ciepło spoza konstrukcji, by następnie przekazać je do wnętrza. Warto wspomnieć o ekologicznym aspekcie pomp – korzysta ona bowiem z naturalnych, odnawialnych źródeł energii – powietrza, gruntu, a także wody. Dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać ekologiczną energię, która ogrzeje zarówno pomieszczenia, jak i wodę.

Co należy do głównych zalet pomp ciepła? Po pierwsze tanie koszty eksploatacji – energia wytwarzana przez pompy potrafi być nawet 3-4 razy tańsza niż ta, którą otrzymujemy przy wykorzystaniu prądu np. z grzejników/mat grzewczych elektrycznych. Mimo wysokiego kosztu armatury możemy zagwarantować zwrot inwestycji w ciągu ok. 5 lat. Wybierając to rozwiązanie, obniżamy koszt budowy domu, a sam sprzęt cechuje długa żywotność i walory ekologiczne.Warto również wspomnieć o braku potrzeby budowy kotłowni i komina – omawiane urządzenia mogą bowiem pracować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku zajmując niewielką ilość miejsca.

Ogrzewanie podłogowe, a pompa ciepła – czy warto je stosować?

Jest to rodzaj ogrzewania płaszczyznowego, które charakteryzuje przede wszystkim niska cena (porównywalna do instalacji grzejnikowej), korzystny rozkład temperatury w pomieszczeniach, równomierne oddawanie ciepła i brak grzejników co wpływa na walory estetyczne wnętrz.

W Ziterm korzystamy z produktów firmy Sigma Li, które oferują aż 25 lat gwarancji.

Koszt i montaż instalacji tradycyjnych, ogrzewania podłogowego i pomp ciepła w Gliwicach.

Montaż i serwis wszelkich oferowanych przez nas systemów grzewczych jest jednym z podstawowych zadań Ziterm. Nie jesteś pewny, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze? Bez obaw, zgłoś się do nas - telefonicznie lub poprzez formularz kontaktowy. Nasi konsultanci przedstawią szczegóły oferty i umówią Cię na spotkanie. Koszt instalacji uzależniony jest od jej typu i indywidualnej sytuacji klienta np. powierzchni, na jakiej będzie wykonywana.

Trudno więc jednoznacznie powiedzieć, jaki będzie koszt zamontowania całej instalacji pompy ciepła w Gliwicach. Biorąc udział w przetargach i składając zapytanie ofertowe musimy udzielać takich informacji. Jednak zmienne są koszty doprowadzenia gazu czy ciepła. Gliwice pompy elektryczne pozyskujące ciepło bardzo promują. Szczególnie warto uwzględnić, że pompa pozwala użytkownikom także na chłodzenie pomieszczeń. Dodatkowo podkreślimy, że dzięki energii elektrycznej woda doprowadzana do urządzeń sanitarnych może być efektywnie podgrzewana. Żeby sprawdzić naszą ofertę i skontaktować się w sprawach obsługi i instalacji można to zrobić z pomocą formularza.

  [page-generator-pro-related-links limit="4" orderby="rand" order="asc" group_id="1119"]