Instalacje grzewcze, pompy ciepła Katowice

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Okres jesienno-zimowy to dobry czas, by pomyśleć o komfortowej temperaturze w domu czy mieszkaniu. Firma Ziterm oferuje kompleksowe usługi w dziedzinie ogrzewania na terenie całych Katowic i okolicy. Dla klientów, którzy nam już zaufali, dostępny jest również serwis pogwarancyjny w Katowicach, który wykonywany jest przy zachowaniu najwyższej jakości usług oraz profesjonalizmu.

System grzewczy oparty o pompy ciepła?

To proste odpowiada ona za dostarczenie ciepła w budynku mieszkalnym, użyteczności publicznej, jak i w zakładach pracy. Dziś, instalacje grzewcze to standardowe wyposażenie każdego z zamkniętych obiektów, w którym przebywają ludzie. Jej zadaniem jest utrzymywanie odpowiedniej temperatury w każdym pomieszczeniu zwłaszcza zimą i późną jesienią.

Jakie rodzaje instalacji grzewczych mam do wyboru w Katowicach? Pompy ciepła!

Mnogość najróżniejszych systemów grzewczych pozwala na to, że każdy znajdzie coś dobrego dla siebie. Wyróżnić należy zwłaszcza :

 • Centralne ogrzewanie (CO) - wciąż najpopularniejszy sposób ogrzewania. W jej skład wchodzi kocioł ze specjalnymi rurami, grzejniki oraz ogrzewanie podłogowe. Ogrzewanie kotłem na paliwa stałe jest mniej ekologiczne, wymaga tez przestrzeni na magazynowanie opału.
 • Instalacje gazowe - na korzyść tego rozwiązania przemawia uniwersalność. To ekologiczne i efektywne źródło ciepła. Dodatkowo taka instalacja jest bezobsługowa i zajmuje mało miejsca. Trzeba także pamiętać o corocznych przeglądach.
 • Instalacja elektryczna to komfortowa i bezpieczna (dla użytkowników i środowiska) opcja. Może być zrealizowana na różne sposoby (zbudowana z różnych elementów i źródeł ciepła). Tania w instalacji, ale droższa w eksploatacji.

Pompy ciepła w Katowicach – jak to działa?

Pompa ciepła to urządzenie, które ciepło pobiera z zewnątrz budynku – z powietrza, gruntu czy wody. Dzięki temu możemy uzyskać ekologiczną energię do ogrzewania budynku zimą i ochładzaniu latem.

Działanie pomp ciepła najłatwiej porównać do lodówki. Jedyna różnica polega na tym, że lodówka pobiera ciepło ze swojego wnętrza i oddaje je na zewnątrz, a pompa ciepła pobiera je spoza budynku, by później przekazać je do jego wnętrza.

Jakie są największe zalety pomp ciepła :

 • Energooszczędność (energia wytwarzana przez pompy pochodzi z powietrza, wody czy gruntu. Stosowanie pomp pozwala na zredukowanie kosztów ogrzewania pomieszczeń i wytwarzania ciepłej wody)
 • Ekologia (pompy nie wytwarzają spalin ani innych odpadów, zużywana jest jedynie energia elektryczna)
 • Brak potrzeby budowy kotłowni i komina (pompy mogą pracować wewnątrz lub na zewnątrz w dowolnym pomieszczeniu gospodarczym jednocześnie zajmując naprawdę niewiele miejsca)
 • Długa żywotność i wytrzymałość pomp
 • Pompy nie wymagają specjalnych zezwoleń na budowę
 • Najtańsze obecnie źródło ogrzewania domu jednorodzinnego

Pompy ciepła to zdecydowanie jedna z najlepszych alternatyw dla tradycyjnego ogrzewania, którą zdecydowanie polecamy.

Ogrzewanie podłogowe w Katowicach – warto?

Wariant coraz częściej wybierany przez naszych klientów. Rozwiązanie to zapewnia komfort i umieścić go można zarówno w całym domu lub mieszkaniu, jak i w pojedynczych pomieszczeniach.

Do wyboru mają Państwo dwa rodzaje ogrzewania podłogowego – wodne i elektryczne. Pierwszy to skuteczna i sprawdzona technologia, którą można łączyć z różnymi systemami i źródłami ciepła. Natomiast ogrzewanie na prąd jest stosunkowo tanie w instalacji, ale koszty energii są duże. To również bardziej awaryjne rozwiązanie, które wymaga dużej precyzji podczas montażu (źle wykonana instalacja może doprowadzić nawet do pożaru).

Jakie są główne zalety ogrzewania podłogowego?

 • Pionowy profil temperatury, dzięki któremu najcieplej jest przy podłodze a najzimniej pod sufitem
 • Mniejsze zużycie energii opału, ponieważ ogrzewanie podłogowe działa przy niższej temperaturze niż inne systemy grzewcze
 • Brak widocznych rurek czy grzejników co poprawia estetykę wnętrza
 • Jesteś alergikiem? Brak grzejników zmniejsza prawdopodobieństwo osiadania kurzu, ogrzewanie podłogowe ogranicza również ruch powietrza a co za tym idzie również kurzu

Montaż i koszt instalacji grzewczych w Katowicach

Instalacje grzewcze, w tym dobór kotłów, pomp ciepła oraz serwis są jedną z fundamentalnych usług firmy Ziterm. Wykonujemy swoje usługi na obszarze Katowic kompleksowo. Nasza firma zapewnia pomoc podczas wyboru odpowiedniego systemu grzewczego, ale także podczas trwania okresu gwarancyjnego oraz po zakończeniu.

Do każdego zainteresowanego klienta podchodzimy indywidualnie, stąd cena jest uzależniona od wersji instalacji, powierzchni, na jakiej będzie wykonana oraz dostępności do miejsca przewidywanego montażu. Mieszkasz w Katowicach? Świetnie! Wypełnij formularz albo zadzwoń, a nasi konsultanci przedstawią różne opcje, które pomogą uzyskać przewidywaną efektywność przez poszczególne instalacje grzewcze.

  [page-generator-pro-related-links limit="4" orderby="rand" order="asc" group_id="1119"]