Wentylacja - Rekuperacja Bielsko-Biała

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Wentylacja jest jedną z tych instalacji, które szczególnie wpływają na komfort mieszkania i użytkowania pomieszczeń. Jakość powietrza, którym oddychamy, jest bowiem kluczowa dla naszego zdrowia.

Firma Ziterm zajmuje się odpowiednim doborem systemu wentylacji do każdego budynku, podchodząc do tego w sposób indywidualny i kompleksowy na terenie miejscowości Bielsko-Biała jak i w okolicach.

Co to jest rekuperacja?

Rekuperacja jest systemem wentylacyjnym, który najlepiej sprawdza się w każdym domu. Jej bazowym elementem jest centrala wentylacyjna. Pod nazwą tą kryje się rekuperator czyli urządzenie posiadające dodatkowo filtry powietrza oraz wymiennik do odzysku ciepła. Instalacja gwarantuje ciągły dopływ świeżego powietrza zapewniając oszczędności związane z ogrzewaniem budynku poprzez optymalizację cieplną. To także większy komfort dla mieszkańców, a system sterowania pozwala dopasować intensywność do preferencji. Dotychczas rola wentylacji była dość zaniedbywana. Najczęściej stosowano tradycyjny system wentylacji, gdzie wymiana powietrza odbywa się poprzez naturalną siłę wyporu. Na szczęście, z czasem na popularności zyskały systemy wentylacji mechanicznej z rekuperatorem. Są one stosunkowo droższe i bardziej skomplikowane, lecz ich zalety zdecydowanie przewyższają wady. .

Dlaczego warto wybrać rekuperację czyli wentylację mechaniczną?

  • Wymusza ona usuwanie zużytego i wprowadzanie świeżego powietrza, odpowiednio je przy tym filtrując
  • Jest gwarancją komfortu
  • Zapobiega powstawaniu pleśni i grzybów
  • Ulga dla alergików – rekuperacja oznacza filtrację powietrza z kurzu oraz drobnoustrojów
  • Możliwość regulacji intensywności wentylowania
  • Zastosowanie modułu odzysku ciepła gwarantuje niższe koszty związane z ogrzewaniem

Dlaczego rekuperacja jest ważna dla zdrowia?

Niewentylowane pomieszczenia to większe zagrożenie dla zdrowia ze strony szkodliwych, a nawet trujących związków takich jak różne drobnoustroje. Biorą się one m.in. z parowania różnych powierzchni – dywanów, firanek, wykładzin, paneli i innych. Podobnie z parowaniem substancji takich jak kleje. Wentylacja zapobiega tego typu zagrożeniom dając poczucie komfortu i przede wszystkim zapewniając większą ochronę organizmu.


Zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Nasi doradcy jak i fachowi wykonawcy zapewnią odpowiedni dobór urządzenia jak i miejsca jego instalacji.