Instalacje grzewcze Chorzów

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Zadaniem instalacji grzewczych jest utrzymywanie w pomieszczeniach wymaganej do komfortowego życia temperatury. Istotne jest to zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym kiedy temperatury mogą być szczególnie dokuczliwe.

Każdy system grzewczy składa się z kilku, a czasami nawet kilkunastu elementów. Główną częścią jest urządzenie grzewcze np. kocioł albo inne źródło ciepła np. pompa ciepła, a dodatkowo grzejniki bądź ogrzewanie podłogowe i armatura, które spięte są przewodami. Warto wspomnieć również o roli czynnika grzewczego, który jest nośnikiem temperatury ze źródła do grzejników. To właśnie na jego podstawie możemy wyróżnić różne rodzaje instalacji grzewczych.

W Ziterm specjalizujemy się w montażu i serwisie instalacji grzewczych w Chorzowie i innych miastach województwa śląskiego.

Rodzaje instalacji grzewczych dostępnych w Chorzowie

Centralne ogrzewanie – każdy z nas miał do czynienia z tym rozwiązaniem. W skład centralnego ogrzewania wchodzą: kocioł, rury prowadzące ciepło oraz grzejniki, które dostarczają je do poszczególnych pomieszczeń w budynku. W przypadku CO warto pamiętać o tym, że ogrzewanie węglem jest mniej ekologiczne i wymaga magazynowania opału.

Instalacje gazowe – uniwersalne, efektywne i co ważne ekologiczne rozwiązanie. Istotną zaletą tych systemów jest wygoda, są bowiem bezobsługowe – wystarczy pamiętać o corocznym przeglądzie.

Instalacje elektryczne – opcja efektywna, przyjazna dla środowiska i wygodna w użytkowaniu. Realizujemy ją na wiele sposobów. Warto jednak zaznaczyć, że mimo niskich kosztów instalacji, systemy elektryczne są drogie w eksploatacji.

Pompy ciepła w Chorzowie – warto zainwestować?

Dwie trzecie kosztów utrzymania domu to kwoty, które przeznaczamy na ogrzewanie.

Pompa jest najtańszym obecnie systemem grzewczym. Decydując się na jej montaż oszczędzamy część środków, jakie przeznaczamy na budowę domu - nie potrzebujemy komina czy magazynu na opał. Poza tym nie wymaga obsługi, musimy jedynie odpowiednio ustawić regulator i dostosować pracę całej instalacji do naszych indywidualnych potrzeb.

Na korzyść pomp ciepła przemawia również szybki zwrot kosztów inwestycyjnych oraz długa żywotność urządzenia (nawet do 50 lat). Pompy są także przyjazne dla środowiska naturalnego.

To zdecydowanie najlepsza alternatywa dla tradycyjnego ogrzewania, polecamy szczególnie zwrócić na nią uwagę.

Ogrzewanie podłogowe w Chorzowie – jak działa?

Ogrzewanie podłogowe to obecnie jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań, zwłaszcza w nowo powstających domach.

Co sprawia, że ten rodzaj systemu grzewczego jest tak popularny?

  • Komfort użytkowania (ogrzewana jest cała powierzchnia podłogi, a temperatura w pomieszczeniach rozkłada się równomiernie, dzięki temu uzyskujemy najbardziej optymalną dla człowieka sytuację – najcieplej jest w okolicy stóp, chłodniej w okolicy głowy)
  • Estetyka wnętrza (brak widocznych grzejników pozwala na lepsze zagospodarowanie przestrzeni)
  • Ekonomia (ogrzewanie działa przy niższej temperaturze, więc jest tańsze niż w przypadku ogrzewania tradycyjnego)
  • Zdrowie (ogrzewanie podłogowe nie wysusza powietrza, zapobiega osiadaniu kurzu i eliminuje możliwość rozmnażania się roztoczy – jest szczególnie polecane alergikom)
  • Ekologia (ogrzewanie podłogowe pozwala na wykorzystywanie nowoczesnych technologii takich jak kolektory słoneczne czy pompy ciepła i dbanie o środowisko naturalne)

Koszt i montaż instalacji tradycyjnych, ogrzewania podłogowego i pomp ciepła w Chorzowie

Nie wiesz jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze? Zadzwoń do nas albo napisz, korzystając z formularza kontaktowego. Nasi doradcy przeanalizują twoją sytuację i na tej podstawie przedstawią dostępne opcje oraz wyliczą wstępne koszty. Zachęcamy do kontaktu, jesteśmy otwarci na twoje pytania!

    [page-generator-pro-related-links limit="4" orderby="rand" order="asc" group_id="1119"]